1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.

Úvodní slovo děkana

Vítejte na stránkách naší fakulty!

1. lékařská fakulta jako jedna ze čtyř nejstarších fakult pražské Univerzity Karlovy patří k nejvýznamnějším českým vzdělávacím institucím. Má klíčový význam pro poskytování nejmodernější léčebné péče cestou svých klinik – pracovišť společných se Všeobecnou fakultní nemocnicí a s dalšími nemocnicemi v Praze. Zároveň je však i nejproduktivnějším centrem biomedicínského a klinického výzkumu v České republice.

Základním cílem naší fakulty je vychovat kvalitního absolventa připraveného pro praktickou medicínu. Profesionála, který je vybaven chápáním biomedicínských disciplín a zodpovědností vůči základním lidským hodnotám a který obstojí se ctí v mezinárodní konkurenci. Naše studenty nechceme učit chodit, chceme je učit hledat nové cesty. Jsem přesvědčen, že k tomu máme ty nejlepší předpoklady – kvalitní vyučující i dobré zázemí na klinikách a ústavech.

Nedílnou součástí dobré vysoké školy je badatelská práce. Kvalitní vědecká práce a její produktivita řadí naši fakultu nejen mezi „top ten“ vědecko-výzkumných institucí v České republice, ale především mezi celosvětově respektovaná pracoviště.
Právě souhra medicínských disciplín a špičkový základní výzkum jsou nenahraditelným zdrojem pro budoucí aplikace a klinické využití ve prospěch pacientů. Na naší fakultě podporujeme týmy, které přinášejí nové myšlenky.
Říká se, že jsou školy, kde se učí podle knih, školy, kde se knihy píší, a pak školy, kde se rodí výsledky, aby se knihy mohly psát. A my děláme vše proto, abychom trvale patřili k těm naposledy jmenovaným.

Věřím, že se prostřednictvím webových stránek dozvíte o naší fakultě a jejím životě vše důležité. Snad vám budou užitečným pomocníkem – ať už jste naši stávající či potenciální studenti, lékaři, vědci, nebo jste k nám zavítali jen čirou náhodou. V opačném případě uvítáme vaše připomínky, abychom mohli stránky vylepšit.

Prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc., děkan 1. LF UK

  

prof. Aleksi Šedo

e-mail: aleksi.sedo@lf1.cuni.cz

telefon: 224 964 237, 224 963 015

Profesor Aleksi Šedo, děkan 1. LF UK, je zároveň přednostou Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a v jeho rámci Laboratoře biologie nádorové buňky, společného pracoviště 1. LF UK a Fyziologického ústavu AV ČR.


Životopis
 

 

Hodnocení: (hodnotili 4 uživatelé) spravovat