1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

prof. MUDr. Martin Vokurka, CSc.

101422

Vítejte na stránkách naší fakulty!

1. lékařská fakulta jako jedna z nejstarších fakult pražské Univerzity Karlovy patří k nejvýznamnějším českým vzdělávacím institucím. Má klíčový význam pro poskytování nejmodernější péče cestou svých klinik – pracovišť společných především s Všeobecnou fakultní nemocnicí a dalšími nemocnicemi v Praze. Zároveň je ale i nejproduktivnějším centrem biomedicínského a klinického výzkumu v České republice.

Základním cílem naší fakulty je vychovat kvalitního absolventa připraveného pro praktickou medicínu, vybaveného chápáním biomedicínských disciplín a zodpovědností vůči základním lidským hodnotám. Profesionála, který obstojí se ctí i v mezinárodní konkurenci. Jsem přesvědčen, že máme ty nejlepší předpoklady provázet takové studenty na jejich cestě za medicínským vzděláním. Fakulta má nejen skvělé vyučující, ale nabízí i odpovídající zázemí na více než sedmi desítkách klinik a ústavů.

Nedílnou součástí kvalitní vysoké školy je vědecká činnost. Odbornost vědecké práce a její produktivita řadí 1. lékařskou fakultu UK mezi nejlepší desítku vědecko-výzkumných institucí u nás. Zároveň je v tomto ohledu naše fakulta celosvětově respektovaným pracovištěm.

Prostřednictvím webových stránek, ale i díky našim sociálním sítím, zjistíte o naší fakultě vše důležité. Informace zde najdou uchazeči, studenti i naši absolventi, lékaři i vědci. Vždycky je ale prostor pro zlepšení a budu rád, pokud nám vaše podněty a připomínky sdělíte.
I já vám chci na tomto místě sdělit své postřehy z vedení a činnosti fakulty, jejích vyučujících i studentů. Rád bych vám odkryl svůj pohled na to, co se na fakultě děje, co ve vedení připravujeme, jak se vyrovnáváme s překážkami a rád bych s vámi samozřejmě sdílel radost z úspěchů a posunů, na nichž jsme se podíleli.

prof. MUDr. Martin Vokurka, CSc., děkan 1. LF UK

e-mail: martin.vokurka@lf1.cuni.cz  

telefon:

  • 224 963 015 (sekretariát děkana)
  • 224 965 901 (sekretariát Ústavu patologické fyziologie)
  • 224 964 406 (tisková mluvčí)

Profesor Martin Vokurka, děkan 1. LF UK, je zároveň přednostou Ústavu patologické fyziologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. 

Životopis

 

Hodnocení: (hodnotilo 9 uživatelů) spravovat