1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Akademický senát

72206

Akademický senát (AS) je na naší fakultě stejně jako na jiných školách zřízen dle vysokoškolského zákona. Je volen akademickou obcí, tj. pedagogy a dalšími akademickými pracovníky a studenty. Na 1. LF UK má 30 členů, polovinu z nich volí přímo studenti v tajných volbách. A samozřejmě do něj mohou i kandidovat, vést volební kampaň a získávat pro svůj program své kolegy.

AS má mnoho funkcí a povinností, které rovněž vyplývají ze zákona a dalších předpisů. Např. volí kandidáta na děkana fakulty, kterého poté jmenuje rektor univerzity. Má však i některé významné pravomoci a funkce v oblasti výuky. Proto je jeho činnost důležitá a zajímavá i pro "běžné" studenty. Prostřednictvím svých zástupců v něm mohou ovlivnit některé významné věci na fakultě a mohou je i v průběhu akademického roku upozornit na problémy, s nimiž se setkají a které se často podaří rychle a účinně vyřešit.

Senátorská schránka slouží jako komunikační kanál mezi Vámi - studenty a zaměstnanci 1. lékařské fakulty a Vašimi zástupci v Akademickém senátu.

Vaše připomínky, nápady, dotazy či stížnosti zasílejte pomocí formuláře níže.

Zaslaný příspěvek bude zařazen ke zpracování a v nejbližší době se jím budeme zabývat. Vyplníte-li e-mail pro odpověď, můžeme Vám poskytnout odpovídající zpětnou vazbu.

Nezapomínejte, že Akademický senát je tu i pro Vás!

Hodnocení: (hodnotili 4 uživatelé) spravovat