1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Přijímací řízení

72041

Noví studenti Všeobecného a Zubního lékařství jsou přijímáni na základě výsledků písemného testu z fyziky, chemie, biologie.

U přijímacího řízení jsou zohledněny studijní výsledky na střední škole formou bonifikace za matematiku a olympiády z těchto předmětů: biologie, chemie, fyzika a matematika. Bližší informace naleznete ZDE

Další část studentů Všeobecného lékařství je každoročně přijata na základě výborných výsledků středoškolského studia bez přijímacích zkoušek.

K přijímacímu řízení se například v roce 2017 přihlásilo 4086 uchazečů o studium Všeobecného a Zubního lékařství, 1714 uchazečů o studium bakalářských a navazujících magisterských oborů. Bez přijímacích testů bylo přijato 310 zájemců o studium Všeobecného lékařství (průměr známek ze střední školy ≤ 1,2).

Přijímací řízení do bakalářských a navazujících magisterských oborů probíhá pouze z předmětu biologie, případně z testů zaměřených na znalosti uchazečů z bakalářského stupně studia.

Pro uchazeče o studium fakulta tradičně organizuje přípravné kurzy z předmětů, z nichž se konají přijímací zkoušky, v jedné z variant kurzů jsou rovněž vyučovány základy latiny.

V lednu se koná tradiční Den otevřených dveří, fakulta se v listopadu zúčastní Informačního dne Univerzity Karlovy, pravidelně prezentuje své studijní programy na akci Gaudeamus a Veletrhu pražských veřejných vysokých škol.

*Pozor! Tyto informace mají pouze informativní charakter a neobsahují veškeré podmínky přijetí ke studiu podle zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách, v platném znění, a podle vnitřních předpisů Univerzity Karlovy a 1. lékařské fakulty v jejich přesném a úplném znění. Ty si přečtěte v sekci podmínky přijímacího řízení ZDE.

Hodnocení: (hodnotilo 57 uživatelů) spravovat