1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Podpora publikování

 Jak získat finanční prostředky na zaplacení publikačního poplatku v časopise v open access režimu

S placeným modelem otevřeného časopisu a s hybridními časopisy jsou spojeny publikační poplatky (publishing fees / article processing charges, APCs). Výše poplatků se liší titul od titulu, významné jsou také oborové rozdíly.

APCs je možné pokrýt z rozpočtu grantu nebo výzkumného projektu (náklady na otevřené publikování po dobu trvání grantu jsou uznatelné např. v projektech Horizon Europe, ERC, MŠMT apod.), případně z prostředků pracoviště (jsou-li na tyto poplatky vyčleněny finance).


Korespondenční autoři UK mohou využít slevy či tokeny na open access publikování u vybraných vydavatelů. Informace o vydavatelích a aktuální slevové nabídky naleznete na webových stránkách Centra pro podporu open science UKhttps://openscience.cuni.cz/OSCI-40.html#5.

Centrum vyřizuje žádosti o přidělení tokenů na emailu openaccess@cuni.cz.


Fond Open Acces 1. LF UK

Pokud Váš publikační výstup splňuje podmínky (např. musí být v prvodecilovém časopisu D1), můžete zažádat o proplacení publikačních nákladů z Fondu OA. Žádost a podrobnější informace naleznete na: https://www.lf1.cuni.cz/informace-pro-zadatele-uhrada-publikacnich-nakladu-spojenych-s-open-access-formatem


Hodnocení: spravovat