1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Knihovna

72222

Knihovna se nachází v budově Ústavu vědeckých informací 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. 

Základní služby knihovny:

Výpůjční služby v suterénu budovy a studovna v 1. patře budovy. ÚVI nabízí pro registrované uživatele nejen učebnice v klasické, tj. papírové formě, ale i velké množství e-zdrojů – učebnic, odborných monografií, časopiseckých titulů a fulltextových, bibliografických a faktografických databází.

Oddělení evidence publikačních aktivit a evaluace vědecké práce organizuje a metodicky řídí sběr publikovaných výsledků pracovníků 1. LF UK a VFN do rektorátního systému OBD a předávání shromážděných dat nadřízeným složkám. Do náplně oddělení patří i agenda citačních ohlasů, které spolu s publikovanými výsledky tvoří bázi pro evaluaci vědecké práce fakulty. Tyto výsledky jsou poté publikovány ve výroční zprávě fakulty v sekci Bibliografie.

Oddělení referenčních služeb a správy elektronických zdrojů nabízí navigační služby, rešeršní služby a přístupy do e-zdrojů 1. LF UK a VFN, popřípadě i do e-zdrojů celé UK. Zároveň poskytuje metodickou pomoc rešeršního specialisty a organizuje semináře s problematikou informačního vzdělávání.

Oddělení video a foto dokumentace zajišťuje pro potřeby přednášek a výuky výrobu videoprogramů a podílí se na tvorbě e-learningových prezentací.

Naší stálou snahou je – v úzké spolupráci s Knihovnou UK a Národní lékařskou knihovnou – neustále zkvalitňovat a rozšiřovat služby v souladu s měnícími se požadavky uživatelů a vývojem v oblasti informačních zdrojů a služeb. Vedení 1. LF UK i VFN nám k tomu poskytuje více než dobré podmínky.

Více ZDE

Otevírací doba knihovny a studovny

Půjčovna Studovna
PO: 8:00 – 18:00 PO: 8:00 – 19:45
ÚT: 10:00 – 18:00    ÚT: 10:00 – 19:45
ST: 8:00 – 18:00 ST: 8:00 – 19:45
ČT: 8:00 – 18:00 ČT: 8:00 – 19:45
PÁ: 8:00 – 16:00 PÁ: 8:00 – 15:45

Hodnocení: (hodnotilo 12 uživatelů) spravovat