1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Knihovna

72222

Knihovna se nachází v budově Ústavu vědeckých informací 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

☝VÁŽENÍ UŽIVATELÉ, KNIHOVNA BUDE OD 5. 4. 2022 FUNGOVAT V BĚŽNÉM REŽIMU.

☝STUDOVNA BUDE OD 1. 4. UZAVŘENA.

ZMĚNY PLATÍ DO ODVOLÁNÍ. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

 

Základní služby knihovny:

Výpůjční služby v suterénu budovy a studovna v 1. patře budovy. ÚVI nabízí pro registrované uživatele nejen učebnice v klasické, tj. papírové formě, ale i velké množství e-zdrojů – učebnic, odborných monografií, časopiseckých titulů a fulltextových, bibliografických a faktografických databází.

Oddělení evidence publikačních aktivit a evaluace vědecké práce organizuje a metodicky řídí sběr publikovaných výsledků pracovníků 1. LF UK a VFN do rektorátního systému OBD a předávání shromážděných dat nadřízeným složkám. Do náplně oddělení patří i agenda citačních ohlasů, které spolu s publikovanými výsledky tvoří bázi pro evaluaci vědecké práce fakulty. Tyto výsledky jsou poté publikovány ve výroční zprávě fakulty v sekci Bibliografie.

Oddělení referenčních služeb a správy elektronických zdrojů nabízí navigační služby, rešeršní služby a přístupy do e-zdrojů 1. LF UK a VFN, popřípadě i do e-zdrojů celé UK. Zároveň poskytuje metodickou pomoc rešeršního specialisty a organizuje semináře s problematikou informačního vzdělávání.

Oddělení video a foto dokumentace zajišťuje pro potřeby přednášek a výuky výrobu videoprogramů a podílí se na tvorbě e-learningových prezentací.

Naší stálou snahou je – v úzké spolupráci s Knihovnou UK a Národní lékařskou knihovnou – neustále zkvalitňovat a rozšiřovat služby v souladu s měnícími se požadavky uživatelů a vývojem v oblasti informačních zdrojů a služeb. Vedení 1. LF UK i VFN nám k tomu poskytuje více než dobré podmínky.

Více ZDE

Otevírací doba knihovny

Půjčovna                      Studovna od 1. 4. 22
PO: 8:00 – 18:00 PO: zavřeno
ÚT:10:00 – 18:00 ÚT: zavřeno
ST-ČT: 8:00 – 18:00 ST-ČT: zavřeno
PÁ: 8:00 – 16:00 PÁ: zavřeno
Hodnocení: (hodnotilo 8 uživatelů) spravovat