1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Studenti se speciálními potřebami

75574

Univerzita Karlova je připravena poskytnout uchazečům a studentům se speciálními potřebami modifikaci přijímacího řízení a studijních podmínek za účelem úspěšného průběhu studia.

Univerzita nabízí široké spektrum podpůrných služeb a opatření, které jsou určeny zejména studentům se zrakovým postižením, se sluchovým postižením, s pohybovým postižením, se specifickými poruchami učení, s chronickým onemocněním nebo oslabením, s psychickými poruchami, s narušenou komunikační schopností a s kombinovaným postižením. 

Studium na 1.lékařské fakultě se odlišuje od teoretických studijních programů na jiných fakultách Univerzity Karlovy tím, že absolvent získává způsobilost k výkonu povolání. Během studia pracují studenti se znevýhodněnými osobami (pacienty), musí provádět praktické výkony, komunikovat s pacienty a spolupracovat s ostatními členy týmů, analyzovat možné problémy a navrhovat jejich řešení, být empatičtí k pacientům a jejich potřebám, zapojovat se do činnosti nemocničního provozu a být připraveni k výkonům po teoretické stránce bez úlev z rozsahu teoretických znalostí a jejich uplatnění v praxi. Z tohoto důvodu je již při zápisu do studia vyžadována způsobilost ke studiu. 

Více ZDE 

 

Hodnocení: (hodnotilo 11 uživatelů) spravovat