1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Vědecko-výzkumná pracoviště

72093

Vědečtí pracovníci, postgraduální studenti biomedicíny, ale i motivovaní pregraduální studenti mají k dispozici nejen vysoký standard vybavení pro vědeckou činnost v laboratořích, ale i špičková centra a specializovaná pracoviště, která mnohdy snesou srovnání s těmi nejlepšími i v mezinárodním měřítku.

Za všechny jmenujme například CAPI – Centrum pokročilého preklinického zobrazování, které patří mezi nejlépe vybavená pracoviště svého druhu celosvětově. Kromě komplexní nabídky „klasických" zobrazovacích metod pro výzkum na malých zvířatech vlastní jako jedno z mála v celém světě přístroj MPI, tedy zobrazovač magnetických částic.

Mezi další výborně technologicky vybavená pracoviště naší fakulty patří Zobrazovací centrum pro biomedicínu a lékařské nanotechnologie (zejména oblast elektronové mikroskopie) na Purkyňově ústavu, nebo Národní centrum lékařské genomiky, kterého je naše fakulta národním koordinátorem.

Díky významnému podílu na Centru excelence BIOCEV mají vědci z našich řad otevřený přístup k několika tamním špičkově vybaveným servisním střediskům, od Zobrazovacích metod přes Centrum molekulární struktury až po OMICS Genomika a Proteomika.

Velký přínos, a to nejen v dostupnosti nejmodernějšího technologického vybavení, ale i v úzkém propojení excelentních vědců z nejrůznějších oborů, si slibujeme od právě připravovaného projektu Kampus Albertov , na kterém spolupracujeme s Matematicko-fyzikální a Přírodovědeckou fakultou UK.

Hodnocení: (hodnotilo 11 uživatelů) spravovat