1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Březen 2018

75983SANT Praha na naší fakultě!
Komunikovat s širokou veřejností o významu a důležitosti zdravé výživy, zlepšit kvalitu studijního oboru nutriční terapie, pomoct studentům se lépe orientovat v oboru a také navázat mezioborovou a meziročníkovou spolupráci – to vše patří mezi cíle nově vzniklé pražské pobočky Studentské asociace nutričních terapeutů, z. s. (SANT). Spolek je určen primárně pro studenty a absolventy nutriční terapie či navazujícího magisterského oboru nutriční specialista. Zajímá vás výživa, ale nestudujete výše uvedené obory? Nevadí! I vy se můžete podílet na aktivitách, které pražská SANT plánuje. A to třeba již na Světovém dni zdraví konaném 11. 4. Spolek tam bude mít stánek, kde se zájemci budou moci nechat zvážit a získat analýzu stavby svého těla. Dále chce pražská SANT minimálně jednou měsíčně organizovat NutriCafé, přednášky na různá témata v kavárně Malý Eden. První z nich se bude konat již 10. 4. od 17:00 na téma „Jak jíst zdravě a nezbláznit se z toho“. Přednášet budou zakladatelky nutriční poradny Ne hladu Bc. Andrea Jakešová a Mgr. Veronika Pourová. Zaujaly vás aktivity SANT Praha a máte chuť se dozvědět víc? Kontaktujte zakladatelku pražské SANT Marinu Henikovou nebo navštivte FB stránky SANT Praha.

Hodnocení výuky

Výsledky ankety za minulý akademický rok 2016/17 se zabývala Komise pro hodnocení výuky i vedení fakulty. I přes mírný nárůst oproti předchozím rokům se v SISu do ankety zapojilo jenom 889 studentů (což je pouhá pětina naší fakulty)! Nejvíce se to podepisuje na hodnocení klinických předmětů, kdy se často sejde příliš málo odpovědí na to, aby se podle nich dalo cokoliv změnit. Nejhůře hodnocení učitelé jsou pozváni na osobní setkání s vedením fakulty a společně probírají připomínky. Ti, kteří jsou studenty hodnoceni nejlépe, jsou naopak odměňováni a dále motivováni finančními prémiemi.

Hodnotit zabere jen chvíli, tak prosím napište i letos, co se vám líbilo a co byste rádi viděli jinak. Váš názor a zpětná vazba pomocí ankety je pro kvalitu výuky na fakultě zcela zásadní!

Zvýšení doktorandských stipendií

Podle univerzitních předpisů teď nově vzrostl základ doktorandských stipendií ze 7500 Kč na 10500 Kč .

Alžběta Nováková, Martin Pehr, Hana Dittrichová

Hodnocení: spravovat