1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Listopad 2017

Studentská vědecká konference

Do studentské komory přišel podnět, že studenti často nevědí o možnosti zapsat si účast na Studentské vědecké konferenci (SVK) jako volitelný předmět. Pokud je Vaše práce vybrána k přednášce, anebo dokonce na SVK získá první cenu, máte nárok si zapsat příslušné volitelné předměty za 3 resp. 7 kreditů. Nově si můžete o nich a také o volitelných předmětech za publikace v časopisech přečíst na WikiSkriptech v sekci průvodce studiem.

Programy Microsoft Office pro studenty!
Univerzita Karlova má k dispozici licence na nejnovější software od Microsoftu, a to včetně použití kancelářského balíku Office pro studenty a zaměstnance. Pracuje se na systému stahování přes CAS. O jeho zprovoznění Vás budeme obratem informovat. Nově je u nás na fakultě také levnější tisk, který zajišťuje firma Janus. Inspirovali jsme se na FF UK. Tisk jedné černobílé A4 zlevnil ze 3 Kč na 1,45 Kč.

Setkání senátorů pražských lékařských fakult

Ve čtvrtek 8. 11. v podvečerních hodinách proběhlo neformální setkání studentských členů akademických senátů pražských lékařských fakult. První setkání tohoto formátu se odehrálo v prostorách Akademického klubu 1. LF UK a neslo se v přátelském a inspirativním duchu. Spolu s kolegy z 2. a 3. lékařské fakulty jsme prodiskutovali široké spektrum témat včetně hodnocení výuky, klinické výuky či používání SISu na fakultách. Čas ubíhal zase o trochu rychleji, než bychom si přáli, a ne všechna témata jsme stihli probrat. Nicméně večer byl velmi inspirativní a zažehl jiskru větší spolupráce mezi senátory lékařských fakult. Těšíme se na další setkání, tentokrát v Motole! Zápis ze setkání najdete zde.

Alžběta Nováková, Martin Pehr, Tomáš Mirchi a Hana Dittrichová

Hodnocení: spravovat