1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Květen – 2019

Studentská návštěva z Motola a Královských Vinohrad 

V jarní podvečer 23. dubna proběhlo již čtvrté setkání studentských senátorů pražských lékařských fakult. Tentokrát jsme se opět sešli v příjemném prostředí Akademického klubu 1. LF UK! Diskutovali jsme mj. o tom, jak probíhá výuka chirurgie na jiných fakultách, jak se vypořádáme s 15% navýšením počtu mediků a v neposlední řadě o spolupráci studentů napříč magisterskými a bakalářskými (nelékařskými) obory. A příště zase v Motole! 

Volby 

Akademický senát 1. LF UK (AS) hledá možná právě Tebe! Zajímá Tě, jak je řízena naše fakulta? Máš nápady co zlepšit? Přijď se podívat na zasedání AS a zjisti, jestli chceš být součástí nové studentské komory. Volby do AS už se blíží! Termíny zasedání najdeš na webu fakulty www.lf1.cuni.cz > O Fakultě > Vedení fakulty > Akademický senát > Termíny zasedání. 

Hodnotíte výuku? 

V minulém akademickém roce se do hodnocení výuky zapojilo nejméně studentů za posledních 10 let. Odpovědná komise v čele s prof. Otomarem Kittnarem nyní hledá způsoby, jak hodnocení zatraktivnit. Její členové se mj. zabývají možností přesunout anketu ze SIS do uživatelsky přátelštější aplikace. Od května má komise dva nové členy z řad učitelů, v červnu se ke komisi přidali i dva noví studenti, aby nahradili ty, kteří již studium ukončili. Je to běh na dlouhou trať, ale snad se toho v následujících letech dočkáme. Do té doby nezapomeňte hodnotit v SIS, čas máte do poloviny září. V pedagogické části komise působí prof. Eva Havrdová, prof. Otomar Kittnar, doc. Petr Valášek, MUDr. Martin Vejražka a doc. Lukáš Zlatohlávek. Studenty v komisi zastupují Romana Baláková, Eliška Korbášová, David Novotný, Martin Pehr a Max Sirotin. 

Alžběta Nováková, Martin Pehr, Hana Dittrichová

 

Hodnocení: spravovat