Výzva děkana 1. LF UK k pomoci studentů

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí studenti,

s ohledem na zhoršující se situaci v nemocnicích, která je DRAMATICKÁ hlavně v některých krajích (zejména Moravskoslezský, Zlínský, Hradecký, Karlovarský), se na nás obrátilo ministerstvo zdravotnictví s prosbou o pomoc studentů lékařských fakult. Chtěli bychom vás proto vyzvat, abyste opravdu zvážili MOŽNOST POMOCI v těchto nemocnicích. Může jít v této době o ZÁSADNÍ POMOC, která by byla velmi ceněna.

Vím, že se blíží zkouškové období, ale situace je nyní vážná. Ve výuce nabízíme stávající úlevy a náhrady podle pravidel (https://www.lf1.cuni.cz/organizace-vyuky-v-zimnim-semestru-20202021-na-1-lf-uk). Se studenty, kteří by pomáhali v extrémně složitých podmínkách, budeme řešit situaci ještě INDIVIDUÁLNĚ, posílíme také možnosti konzultací, termínů zkoušek a dalších náhrad.

Prosíme zároveň všechny, kteří se nově či opakovaně do pomoci zapojí, aby nám dali vědět, resp. vyplnili novou anketu na toto téma, která bude v nejbližších dnech zveřejněna.

Moc děkujeme a vážíme si vaší pomoci.
děkan 1. LF UK prof. MUDr. Martin Vokurka, CSc.