Stanovisko děkana fakulty k situaci v Izraeli

Současná závažná situace v Izraeli se nás bezprostředně dotýká. Teroristické útoky na Izrael kategoricky odsuzujeme a myslíme na všechny nevinné oběti a zmařené životy.

V pondělí jsme měli na fakultě uvítat izraelskou vládní delegaci a jednat o dalším rozšíření naší spolupráce. Toto setkání se samozřejmě neuskuteční.

Události jsou ale nejzávažnější z pohledu lidského, sledujeme ohrožení svobody a stability na mezinárodní úrovni. Dopad na naše izraelské studenty může být velice závažný, situace neovlivní jen je a jejich rodiny, ale může mít dalekosáhlé dopady, které si zatím možná ani neumíme představit.

Budeme důrazně dbát na to, aby se prostředí fakulty nestalo místem jakýchkoli útoků na studenty. Mohou počítat s naši plnou podporou a pomocí a mohou se na nás s čímkoli obracet.

Děkan 1. LF UK prof. Martin Vokurka

Hodnocení: (hodnotilo 7 uživatelů) spravovat