Přednostou Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN se stává prof. David Cibula

Prof. MUDr. David Cibula, CSc., vystudoval 1. lékařskou fakultu UK. Po absolvování pregraduálního studia nastoupil na Gynekologicko-porodnickou kliniku 1. LF UK a VFN. Zde se nejprve zaměřoval na gynekologickou endokrinologii, později na gynekologickou onkologii. Od roku 2003 vede na klinice Onkogynekologické centrum, kde se zabývá zejména radikální chirurgickou léčbou. Prof. Cibula patří mezi nejlépe hodnocené fakultní vědce. V minulosti působil také jako prezident Evropské onkogynekologické společnosti a podílel se na mezinárodních doporučeních. První zářijový den roku 2022 převzal funkci přednosty Gynekologicko-porodnické kliniky 1. LF UK a VFN od prof. Martana, jemuž za jeho dosavadní vedení kliniky velmi děkujeme.