Ocenění ministra Válka za zdravotnický výzkum a vývoj pro odborníky z 1. LF UK

Agentura pro zdravotnický výzkum České republiky navrhla na udělení Ceny ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj pro rok 2021 celkem šestnáct projektů, ze kterých následně Vědecká rada a předsednictvo vybraly deset kandidátů. Slavnostní předání ocenění proběhlo v úterý 7. června 2022 v aule Tyršova domu v Praze.

Ocenění v kategorii Ceny ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj pro rok 2021 převzali prof. MUDr. Pavel Klener, Ph.D., působící na 1. LF Univerzity Karlovy za projekt s názvem: Nové prognostické a predikativní ukazatele u pacientů s lymfomem z plášťových buněk při diagnóze a průběhu léčby a RNDr. Hana Hansíková, CSc., působící na 1. LF Univerzity Karlovy za projekt: Molekulární mechanismy dědičných poruch glykosylace.

Čestné uznání ministra zdravotnictví za zdravotnický výzkum a vývoj pro rok 2021 převzal doc. MUDr. Michal Tomčík, Ph.D., působící v Revmatologické klinice 1. lékařské fakulty a Revmatologického ústavu na za projekt: Role HSP90 (Heat Shock Protein 90) u vybraných revmatických onemocnění.

Více informací najdete zde:

Hodnocení: (hodnotili 2 uživatelé) spravovat