Nový volitelný předmět Komunikace pro praxi

101796Andrea Daňková vystudovala činoherní herectví na DAMU a sociologii na Fakultě sociálních věd UK, zdravotnické právo na Právnické fakultě UK a momentálně studuje na Vysoké škole ekonomické. V současné době pracuje jako tajemník na Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze. Věnuje se také výuce komunikace studentů medicíny na 2. a 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Spolupořádá odborné konference a je členkou poradní skupiny odborníků ve zdravotnictví. Její proaktivita zaujala časopis Forbes natolik, že se objevila v žebříčku 30 pod 30.

„Baví mě věci zlepšovat a ráda diskutuju s kýmkoliv kolem sebe – pokud to ovšem má hlavu a patu. Ve volném čase běhám a tvořím si zážitky s rodinou a ‚tlupou‘ přátel.

Na naši výuku se nesmírně těším. Bude odvážná, moderní, užitečná a jiná! Rozhodně to nebudeme jen odříkávat a ‚odbývat‘. Budeme mít jasný smysl a cíl s důrazem na všechno, co vás po škole čeká.“

Komunikace pro praxi (B03592)

Cílem předmětu je osvojení komplexních, praktických a hlubokých znalostí všech aspektů komunikace v každodenní praxi lékaře.

Předmět Komunikace pro praxi se řídí reformovaným a modernizovaným výukovým přístupem, který umožňuje studentům získat integrované znalosti a naučit je bez problémů zvládat konfrontaci s každodenními komunikačně-klinickými problémy v praxi.

Interaktivní cvičení směřují nejen k aplikaci teoretických poznatků, ale i k osvojení praktických dovedností. Výukové cíle jsou v souladu s programem lékařských fakult v EU i USA.

Výuka bude probíhat v úterý 14.00–15.30 v simulačním centru na Albertově.

Předmět má prerekvizitu B03120 (Lékařská chemie a biochemie).