Nový volitelný předmět Humanitní minimum pro každodenní lékařskou praxi: psycho-socio-spirituální aspekty v souvislosti s poskytováním zdravotní péče

101820Mgr. Matěj Hájek,Th.D.

Matěj Hájek po studiu teologie pracoval jako kazatel Církve bratrské (Praha, Bratislava), učil na gymnáziu i vysoké škole. Později se zaměřil na oblast sociální péče (osobní asistence, sociálně-terapeutická práce s dětmi z dětských domovů). Nyní se již osmým rokem věnuje psychospirituální péči coby kaplan se speciálním zaměřením na oblast paliativní péče v prostředí nemocnice (Ústav hematologie a krevní transfuze, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Revmatologický ústav).

Humanitní minimum pro každodenní lékařskou praxi: psycho-socio-spirituální aspekty v souvislosti s poskytováním zdravotní péče (B03597)

Studenti se seznámí s běžnými aspekty prožívání pacientů a faktory, které ovlivňují kvalitu života v nemoci a v kontextu intenzivní péče. Důraz bude položen na spirituální a psychosociální perspektivu. Jádrem kurzu bude společný situační dialog vyplývající z konkrétních kazuistik.

Předmět se vyučuje v pondělí od 14.30 do 16.00.

Předmět má prerekvizitu B03120 Lékařská chemie a biochemie.