Návod na připojení do Wi-Fi sítě Eduroam pro Android

Máte již uživatelské jméno a heslo? Pokud ne, přečtěte si návod Jak získat uživatelské jméno a heslo pro přístup do WiFi sítě Eduroam na 1.LF UK

1. Vstupte do hlavního menu vašeho zařízení a spusťte program Nastavení

43433

2. Přejděte na nabídku Bezdrátové sítě a následně na Nastavení Wi-Fi (pozn. pokud není bezdrátová síť aktivována, aktivujte ji)

43434

3. Vyhledejte v seznamu síť eduroam a poklepejte na ni. Následně vložte pouze vaše uživatelské jméno a heslo, nic dalšího není třeba v nastavení měnit:

Studenti a zaměstnanci s účtem v CAS - uživatelské jméno: cislo_ISIC@cuni.cz (cislo_ISIC = číslo na ISIC pod fotkou)

Heslo: vaše heslo na Eduroam z CAS. Nastavíte pomocí webového rozhraní v CAS, tamtéž je možno ho i měnit.

Pro zaměstnance 1. LF bez účtu v CAS: uživatelské jméno v doméně @lf1.cuni.cz vám zřídí Oddělení výpočetní techniky, správa sítě (tel. 4316).

43435 43436

4. Po stisku tlačítka připojit se provede ověření uživatele a následné připojení do sítě

Pozor, některá "neznačková" zařízení se na Eduroam nedokáží připojit (nedojde ke korektnímu oveření přihlašovacích údajů atd.). V takovém případě kontaktujte správu sítě, bude vám připraveno individuální řešení.

Hodnocení: (hodnotilo 7 uživatelů) spravovat