MEDSOFT 2022 - 34. ročník tradičního vzdělávacího semináře

První ročník semináře tvůrců a uživatelů zdravotnického a lékařského softwaru se uskutečnil před 34 lety v roce 1988. Již tenkrát jsme každou přednášku na Medsoftu doplňovali článkem ve sborníku vysázeného v programu TeX, což bylo v té době ne zcela běžné. Druhý ročník Medsoftu proběhl ve vzrušené předvánoční době sametové revoluce v prosinci 1989.

Od té doby řada českých seminářů a konferencí zanikla. Svět se pro nás otevřel, a tak dnes dáváme přednost psaní příspěvků spíše pro mezinárodní konference a kongresy, než abychom trávili čas přípravou článků pro národní akce.

Semináře, sympozia a konference jsou ale nejen místem pro prezentaci výsledků, ale především jsou místem setkávání, diskusí a navazování nových kontaktů. Proto má zřejmě smysl pořádat i pravidelná setkávání české odborné komunity, jako je letošní 34. ročník semináře Medsoft.