Jak se pomocí klienta Cisco AnyConnect připojit do VPN sítě 1.LF UK

O přístupové údaje do VPN požádejte Správu sítě na Oddělení výpočetní techniky, linka 4316.

Program Cisco AnyConnect si poté stáhněte ZDE.

POZOR, PŘI POUŽITÍ CISCO ANYCONNECT KLIENTA VE WINDOWS 8.1 SE V SOUČASNÉ DOBĚ OBJEVUJE BUG, DÍKY KTERÉMU SE NELZE PŘIPOJIT. ŘEŠENÍM JE SPUSTIT KLIENTA V TZV. REŽIMU KOMPATIBILITY NASTAVENÉM NA WINDOWS 7! NÁVOD K NASTAVENÍ TOHOTO REŽIMU NALEZNETE ZDE.

Po stažení rozbalte ZIP archiv a program nainstalujte dle následujících instrukcí.

74989 74990 74991 74982 74993

Po nainstalování program spusťte, zadejte adresu vpn.lf1.cuni.cz a klikněte na Connect

74994

Zobrazí se výzva na zadání vašeho uživatelského jména a hesla, zadejte to, které vám bylo přiděleno Správou sítě OVT a potvrďte.

74995

Pokud se zobrazí následující výstraha, potvrďte Ano.

74996

Následně jste připojeni do VPN sítě.

74997

Spuštění klienta ve Windows 8.1 v režimu kompatibility:

Pokud máte spouštěcí ikonu klienta na ploše, klikněte na ní pravým tlačítkem myši a z rozbalené nabídky vyberte Vlastnosti.
Pokud spouštíte klienta ikonou z dlaždicového menu Start, klikněte na ní pravým tlačítkem, vyberte "Otevřít umístění souboru", otevře se okno s ikonou Cisco AnyConnect, na tu opět klikněte pravým tlačítkem, z nabídky vyberte Vlastnosti a pokračujte podle návodu.

75000

Poté klikněte na záložku Kompatibilita

74998

Na záložce Kompatibilita zaškrtněte "Tento program spustit v režimu kompatibility pro:", z roletky vyberte "Windows 7" a potvrďte OK.

74999

Po této úpravě by mělo připojení opět fungovat.