Interdisciplinární předměty Centra pro přenos poznatků a technologií UK

MANAGEMENT VĚDY A INOVACÍ | Naučte se řídit projekty v oblasti vědy a inovací a uspět. V rámci webinářů MSI1 se seznámíte blíže s otázkou přenosu poznatků a technologií z akademické sféry do praxe. Dozvíte se jak právně ochránit svůj nápad nebo jak sestavit byznys plán, vše si vyzkoušíte na vlastním projektu. Online kurz Excellence-in-ReSTI vás seznámí s politikami Evropské unie, stejně jako s tématy spojenými s projekty sociálních inovací, financováním, IPR nebo i marketingem a komunikací.

► Management of Science and Innovation 1 (= MSI1, EN, kód TVOL0002, 6 kreditů) | VÍCE

► Online kurz Excellence-in-ReSTI (EN, 5 modulů po 2 kreditech) | VÍCE

SYSTÉMOVÉ MYŠLENÍ | Seminář Map the System II. přímo navazuje na Map the System I. a je určen pro studenty, kteří se přihlásili do oxfordské soutěže Map the System, která motivuje podívat se na společenské a environmentální změny optikou systémového myšlení. Více ZDE. Vstupem do kurzu je podání přihlášky do soutěže Map the System nejpozději do 31. 1. 2022. V případě zájmu kontaktujte co nejdříve garantku kurzu, Barboru Komberec Novosadovou.

► Map the System II.: Mapování systému pro systémovou změnu (ČJ, kód TVOL0016, 5 kreditů) | VÍCE

ROZJEĎTE PROJEKT S INOVAČNÍ LABORATOŘÍ |Praktický projektový seminář, na kterém zažijete proces vytváření nové služby nebo produktu od nápadu po realizaci – vyzkoušíte si týmovou spolupráci, tvorbu business plánu, který otestujete se skutečnými zákazníky. V LS 2022 je kurz provázaný s inovační soutěží Nakopni Prahu – přijďte na info setkání 26. 1. 2022. Více ZDE. Vede Jan Veselý v Kampusu Hybernská.

► Inovační laboratoř: Rozjeď projekt (ČJ, kód TVOL0006, 6 kreditů) | WEB | FB

UMĚLÁ INTELIGENCE (AI)| Dva online kurzy představují úvod do tématu AI a jejích etických otázek bez nutnosti rozumět komplikované matematice a programování. Co to je umělá inteligence a jak ovlivňuje naše životy? Co všechno je s AI možné? Co to znamená etika AI a jak o ní přemýšlet?

► Elements of AI – Úvod do umělé inteligence (ČJ/EN, kód TVOL0007, 2 kredity) | VÍCE

► Ethics of AI (EN, kód TVOL0017, 2 kredity) | VÍCE

KOMUNIKACE VĚDY | Série workshopů s odborníky z praxe představí teoretické i praktické zkušenosti v oblasti vědecké komunikace a přinese návody, jak na komunikaci vlastního výzkumu. Tématem bude např. práce s textem, veřejná přednáška, příprava na rozhovor či prezentace na sociálních sítích. Kurz je koncipován jako cyklus workshopů tvořících celek, je ale možné je absolvovat i jednotlivě.
► Komunikace vědy (ČJ, osvědčení o absolvování) | VÍCE | REGISTRACE 1. WORKSHOP

Kurzy CPPT najdete v SIS na https://bit.ly/CPPT_predmety.