Informace k testování studentů ve vztahu k výuce

Ve výuce TEORETICKÝCH a PREKLINICKÝCH PŘEDMĚTŮ se testování nevyžadují.

Na stážích během KLINICKÉ výuky záleží na konkrétním pracovišti.

• VFN testování nepožaduje.
  • Nemocnice Na Bulovce, Ústřední vojenská nemocnice a Fakultní Thomayerova nemocnice požaduje, testování budou zajišťovat sami.

Ústřední vojenská nemocnice dodává, že na základě zkušenosti z provádění odběrů na antigenní testy z tohoto týdne nabízí úpravu času možného odběru pro studenty, kteří se chystají na odbornou praxi do ÚVN:

Místo odběru: ÚVN, odběrové místo č. 3, čas odběru: Po - Pá 7:00 - 8:00 hod. Antigenní test je prováděn bezplatně. Po osmé hodině začínají na tomto odběrovém místě odběry veřejnosti, proto není možné pokračovat v odběrech i po osmé hodině.

Místo odběru: ÚVN, odběrové místo č. 1, čas odběru: Po - Ne 10:00 - 15:30 hod. Antigenní test je prováděn bezplatně.

• Ve FN Motol případnou potřebu testování v konkrétních případech klinických předmětů sdělí jejich garanti.

Pokud jsou testy požadovány, nesmí být starší 7 dní.

Z testování jsou v každém případě vyjmuti studenti, kteří jsou očkovaní (uplynulo 14 dní od poslední dávky u dvoudávkového schématu, mají certifikát či podepíší čestné prohlášení), nebo prodělali onemocnění covid-19 potvrzené RT-PCR (do 90 dní od posledního pozitivního testu, prokazuje se čestným prohlášením, ke stažení níže).

Studenti se z důvodů klinické výuky mohou výjimečně také testovat spolu se zaměstnanci UK v testovacím centru na Albertově ve Studničkově ulici 2030 za Chemickým ústavem PřF UK. Provozní doba je pondělí – středa – pátek od 8.00 do 16.00 hodin. Rezervační systém najdete zde: https://testovani.cuni.cz. Vyžadován je průkaz studia na UK (např. ISIC karta). Testování je zde pro studenty bezplatné (uhradí fakulta).

Prosím noste certifikáty, čestné prohlášení nebo potvrzení o negativním testu s sebou.

Čestné prohlášení o očkování
Čestné prohlášení o prodělání onemocnění

Hodnocení: (hodnotilo 6 uživatelů) spravovat