I. ročník Krčského pediatrického odpoledne

Pediatrická klinika I. LF UK a Thomayerovy nemocnice (TN) ve spolupráci se Sdružením praktických lékařů pro děti a dorost (SPLDD) pořádala I. ročník Krčského pediatrického odpoledne. Seminář byl určen pro odbornou veřejnost, praktické lékaře - pediatry a místní zdravotníky. Akce byla pořádána za podpory spol. Nestlé a zúčastnilo se jí více než 80 odborníků.

Cílem semináře byla nejen prezentace a zkušenosti v pediatrické péči v rámci TN, ale také navázání užší spolupráce se SPLDD, které reprezentovala místopředsedkyně MUDr. Hana Cabrnochová, MBA. Seminář zahájil doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel TN, a odborným garantem akce byl doc. MUDr. Martin Magner, Ph.D., přednosta Pediatrické kliniky I. LF UK a TN. Součástí programu bylo několik odborných prezentací z oblasti pediatrie.

Úvodní přednášku na téma Aktuální doporučení v diagnostice celiakii prezentoval MUDr. Radim Vyhnánek z Dětské gastroenterologické ambulance v TN. O funkčních bolestech břicha, diagnostice či typech potíží hovořil MUDr. David Bauer. V druhém bloku přednášek vystoupila MUDr. Lucie Gonsorčíková, Ph.D., s problematikou Zvýšené jaterní testy v ambulanci PLDD. O deficitu imunity u často nemocných dětí – a o všem, co je s tím spojeno v rámci zdravotní péče – přednášela MUDr. Markéta Bloomfield, všichni z Pediatrické kliniky v Krči. Součástí Krčského pediatrického odpoledne byla i prezentace firmy Nestlé, která se týkala zdravé dětské výživy a produktů pro nejmenší.

88771Realizace I. ročníku Krčského pediatrického odpoledne byla dalším krokem k vybudování společného multioborového Pediatrického centra Krč.

Vedení TN děkuje všem přednášejícím za spolupráci a aktivní účast na I. ročníku Krčského pediatrického odpoledne. Poděkování patří také všem organizátorům a zároveň I. lékařské fakultě Univerzity Karlovy za podporu a spolupráci. Děkujeme rovněž všem lékařům a ostatním za účast na semináři.

Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) spravovat