Ceny Scientia za rok 2021 jsou předány

Předseda Nadačního fondu Scientia profesor Tomáš Zima spolu s děkanem 1. LF UK profesorem Martinem Vokurkou předali ve středu 8. 6. 2022 ceny za nejlepší vědecké práce studentů 1. LF UK publikovaných v roce 2021.

Ceny byly vypsány ve dvou kategoriích, a to pro studenty bakalářských nebo magisterských studijních programů a pro studenty prezenční formy doktorských studijních programů v českém a anglickém jazyce.

Komise složená ze zástupců správní rady, kterými jsou přední představitelé 1. LF UK, hodnotila vědecké výsledky na základě předložených přednášek, odborných článků nebo jiných dosažených výzkumných výsledků, včetně impakt faktoru publikací, kvartilu oboru a citací podle Web of Science.

První místo v postgraduální sekci a cenu 15 tisíc korun získal MUDr. Pavel Ryšánek, v téže sekci byla udělena také dvě druhá místa s cenou za 10 tisíc korun, a to MUDr. Lauře Hrehové a Mgr. Ondřeji Groborzovi. Dvě druhá místa v pregraduální části po 10 tisících získal Bc. Ivan Šonský a MUDr. Betty Berezovsky. Dvěma třetími místy s cenou ve výši 5000 korun byly oceněny Mgr. Chih-Yun Kuo a Mgr. Tereza Daňhelovská.