Aktualizovaná epidemická opatření k výuce na 1. LF UK

Z důvodu predikce další vlny Covidu na podzim a s přihlédnutím k faktu, že se předpokládá, že virus se může šířit především v mladší neočkované populaci jsou uvedená opatření na naší fakultě aktuálně přísnější, než vyžadují platná mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví ČR.

Pro výuku na teoretických pracovištích:

1/ Přednášky distanční formou.

2/ Během ostatní výuky (seminář, praktická výuka,..) studenti musí mít respirátor.

3/ Nebude vyžadováno dokládat očkování, výsledky testů, prodělání nemoci ("O-N-T")

Pro výuku na klinických pracovištích:

1/ Budou vyžadována potvrzení "O-N-T" (potvrzení bezinfekčnosti).

Všichni studenti (týká se i Bc a NMgr oborů) přinesou 1. den výuky na konkrétním klinickém pracovišti potvrzení o očkování, prodělání nemoci či negativním výsledku testu dle obvyklých pravidel (https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/system-o-n-t-ockovani-prodelana-nemoc-test).

Pokud student předkládá negativní výsledek testu, nesmí být pro potřeby výuky starší než 7 dní (RT-PCR test i antigenní test).

Při nesplnění těchto podmínek nebude studentům dovolen vstup na klinická pracoviště.

2a/ všichni medici bez výjimky budou na oddělení nosit respirátory, a to i v kontaktu s personálem.

2b/ doporučujeme respirátory i při přednáškách / seminářích.

Průběžně budeme vyhodnocovat rizika a opatření budou s ohledem na epidemickou situaci znovu aktualizována.

Vedení 1. LF UK se připojuje k výzvě rektorů, aby studenti podstoupili před začátkem semestru očkování proti COVID-19.

Prosíme všechny zaměstnance i studenty, aby se chovali zodpovědně.

Hodnocení: (hodnotilo 30 uživatelů) spravovat