1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Abass Alavi – Multidisciplinary Nuclear Medicine: New Trends in Research and Practice

104446

Zveme Vás na přednášku mezinárodně uznávaného odborníka na nukleární medicínu Abasse Alaviho!

Profesor Abass Alavi je významný lékař a vědec íránského původu, který celý svůj život zasvětil nukleární medicíně. Na University of Pennsylvania v USA se stal průkopníkem klinického využití pozitronové emisní tomografie (PET). Byl součástí skupiny, která jako první na světě použila 18F-fluorodeoxyglukózu k zobrazení metabolizmu.

Abass Alavi se narodil v íránském Tabrízu a přes skromné poměry své rodiny se díky svým vynikajícím studijním výsledkům stal lékařem. V roce 1966 emigroval do USA, kde se začal věnovat zobrazovacím metodám, zvláště nukleární medicíně. Jeho průlomový výzkum v oblasti PET významně ovlivnil diagnózu mnoha onemocnění.

Navzdory svému věku přes 80 let neustále pracuje a jeho publikace jej řadí mezi nejcitovanější vědce na světě. Je držitelem mnoha prestižních ocenění a mezinárodně uznávaným průkopníkem v oboru. Abass Alavi je vědcem s širokým multidisciplinárním záběrem. Zabývá se vědeckou prací v rozmanitých oblastech jako jsou mozkové, kardiovaskulární a pohybové nemoci, záněty, rakovina a mnoho dalších poruch. Má jasný pohled na to, jak nové postupy uvést do praxe a zajistit jejich klinické využití.

Přednáška se uskuteční 17. 6. od 15:30 v Akademickém klubu ve Faustově domě.

Doporučujeme registraci na: https://forms.office.com/e/QEu8zzgSFA


Hodnocení: spravovat