1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Tutoři

Studentský tutor je student vyššího ročníku, který má být vaším průvodcem nejen během prvního ročníku. Před začátkem akademického roku dostane každý tutor na starost jeden kruh – tedy cca 25 studentů, kterým pomáhá s počátečními kroky na fakultě. Může poradit s ubytováním na kolejích, výběrem učebnic, předat svoje zkušenosti se studiem, zkouškami či vyučujícími.

FB 1. ročníku

93340

1001 – Karolína Hanzelová
k.hanzelova02@seznam

 

Ahoj, tak svůj první úkol, dostat se k nám na Jedničku, máte úspěšně za sebou. Gratuluji, jste moc šikovní!!! Jmenuji se Karolína, „su“ z Moravy a nastupuji právě do páťáku. Moc dobře vím, jaké je to být „zmatený a ztracený vesničan v Praze“, takže jsem přeborník v řešení nejrůznějších problémů a spolu to prostě zvládneme! ☺Jsem tady nejen od toho, abych vám pomohla se startem na fakultě, ale především také proto, abych vám ukázala, že život medika může být plný nezapomenutelných zážitků. Moc se na vás těším, užijte si zasloužené prázdniny.

FB kruhu ZDE

933391002 – Alisa Braková
alisabrakova@gmail.com

Ahoj, gratuluji k přijetí k nám na Jedničku! Jmenuji se Alisa a nastupuji do páťáku. Těším se, že budu vaší tutorkou. Bydlím v Praze, takže vás provedu nejen fakultou, ale i základními místy setkávání. Začátky nejsou vždy jednoduché a udělám vše pro to, abych vám to během roku mohla ulehčit. Zároveň vás s radostí uvedu do studentského života a přesvědčím vás, že studium medicíny není jen o sezení na zadku, ačkoliv i to je občas nezbytné.

FB kruhu ZDE

101300

1003 – Laura Bendíková
laura.bendikova@email.cz

Ahoj trojko! Gratuluji k přijetí a vítám vás na naší fakultě! Jmenuji se Laura, studuji zde čtvrtým rokem a mám velikou radost, že budu letos vaší tutorkou. Provedu vás nejen vaším startem studia, budu tu pro vás, abych vám pomohla a poradila s čímkoliv budete potřebovat, proto se na mě neváhejte kdykoliv obrátit. Zároveň budu ráda, když se občas potkáme a jen tak pokecáme. Studium medicíny totiž není jen o nekonečných hodinách učení a já bych vám ráda ukázala, co všechno může studentský život nabídnout. Užijte si zasloužené prázdniny, těším se na vás a doufám, že se všichni uvidíme v Dobronicích. :)

 

 

FB kruhu ZDE

101301

1004 – Marta Struhařová
marta.struharova@seznam.cz

Ahoj čtyřko! Jmenuju se Marta, mířím do páťáku a je mi ctí být vaším tutorem. Budu taková vaše adoptivní mamka, přítel na telefonu, kámoš v hospodě nebo spolužačka, která vás v knihovně pozve na kafe. Jsem z malé vesnice na Valašsku a moc dobře si pamatuju ten šok, kdy jsem přišla poprvé do Prahy a na půdu naší fakulty. Věřím, že to budete mít podobně. Každopádně budu tady pro vás celý první rok a určitě ráda i po něm :). Kdybyste měli jakékoliv otázky, prosby, přání, kdykoliv se na mě můžete obrátit. Moje první rada: užijte si prázdniny a neřešte školu – na to budete mít pak času dost. Těším se na naše první setkání v Dobronicích!

FB kruhu ZDE

97666

1005 – Matěj Hrnjica
matejhrnjica@gmail.com

Ahoj pětko! Jmenuji se Matěj, jdu do čtvrtého ročníku a letos budu vaším tutorem! :) Znamená to hlavně, že tu budu pro vás, abych vás co možná nejvíc připravil na všechna úskalí prvního ročníku a byl tu pro vás vždy, když si s něčím nebudete vědět rady. Už se moc těším, až vám budu moct předat všechno, co o nástupu na fakultu a následném studiu vím, a taky vám třeba ukázat (svoji rodnou) Prahu a místa v okolí fakulty, o kterých určitě budete chtít vědět. To samozřejmě neznamená, že se sami nemůžete ozvat dřív; pokud byste potřebovali s něčím poradit už teď – kdykoliv dejte vědět třeba na Facebooku. Zatím si užijte prázdniny, nabírejte sil a doufám, že se brzy v Dobronicích (a nejen tam) uvidíme!

FB kruhu ZDE

101302

1006 – Kateřina Vyvlečková
kackavyvlec@seznam.cz

Ahoj! Jmenuji se Kateřina, budu teď nastupovat do třeťáku a jsem moc ráda, že tady pro vás můžu být při vašich začátcích a samozřejmě i kdykoliv v průběhu studia na této fakultě. Stejně jako v ostatních situacích v životě, tak i při nástupu do nového prostředí, jako je právě vysoká škola, se člověk musí nejprve rozkoukat, což může být někdy náročné a stresující. Od toho jsem tady já! Budu moc ráda, když se na mě kdykoliv s čímkoliv obrátíte, a já udělám vše pro to, aby pro vás tyto začátky byly co nejklidnější, nejpohodovější a věřte, že i zábavné se spoustou mimoškolních aktivit a zážitků :)! Užívejte prázdnin a moc se na vás všechny těším v Dobronicích!

FB kruhu ZDE

976591007 – Rita Lužák
luzakrita@gmail.com

 

Ahoj sedmičko! Jmenuji se Rita a jsem v šesťáku. Gratuluju k přijetí na fakultu. Příští rok se vám jako vaše tutorka budu snažit ukázat všechno důležité a podstatné, abyste celý prvák co nejlépe zvládli. Můžete se na mě s čímkoliv a kdykoliv obrátit. Zároveň budu vaše lektorka anatomie, takže se budeme vídat každý týden na hodinách anatomie. Těším se, že kromě studijních záležitostí vám povím i o různých mimoškolních aktivitách a mých oblíbených místech v Praze ❤️. Doufám, že se uvidíme v Dobronicích na seznamováku, a moc se na vás příští rok těším.

FB kruhu ZDE

976601008 – Veronika Mušinská
musinskav40@gmail.com

 

Čaute osmička! Som Verča, pochádzam z Košíc a tento rok nastúpim do 6. ročníka. Bude mi cťou Vás sprevádzať na Vašej prvej ceste štúdiom. Pokúsim sa Vám ukázať, že medicína nie je iba o nekonečnom sedení nad knihami, ale že Vám do života prinesie plno nových kamarátov a nezabudnuteľné zážitky. Užite si krásne leto a teším sa na Vás v Dobroniciach!

FB kruhu ZDE

 

976611009 – Benjamin Kmoch
benkmoch@gmail.com

 

Čau devítko, jmenuju se Ben, jdu do páťáku a tenhle rok budu vaším tutorem. To znamená, že vás zasvětím do toho, jak to chodí u nás na fakultě, a navíc přihodím i mimoškolní tipy. Už se těším na setkání s co největším počtem z vás na seznamovacím kurzu v Dobronicích.

FB kruhu ZDE

 

101303

1010 – Marcela Nuslauerová
nuslauerovam@gmail.com

Ahoj desítko! Jmenuji se Máca a gratuluji k přijetí na fakultu. Jdu do třetího ročníku a moc se těším, až se se všemi poznám (ideálně už na seznamováku, haha!). Budu se o vás přes rok starat a pomáhat se všemi úskalími, které nás na této cestě budou čekat. Ale nebojte, společně to zvládneme, a hlavně si to užijeme. Neváhejte se na cokoliv ptát už teď nebo kdykoliv během roku. Jsem tu pro vás 🙂

FB kruhu ZDE

 

101304

1011 – Adéla Pokorná
a.pokorna99@seznam.cz

Ahojky jedenáctko! 🥰 Jmenuju se Áďa a mám tu čest být vaší studentskou tutorkou. Pokusím se vám co nejvíce usnadnit vstup do nové kapitoly vašeho života, kterou je studium medicíny. Všechny ty otázky a starosti, co se vám honí hlavou, vyřešíme později. Teď je zatím hoďte za hlavu a nabírejte síly, protože to bude jízda. A nemyslím tím jen hromady učebnic a bolavej zadek, ale i studentský společenský život, který je mnohdy víc vyčerpávající než zkoušky. Jenže když už studujete v tak krásném městě, jako je Praha, byla by škoda z toho nevyždímat maximum. Takže si užívejte prázdniny a doufám, že se uvidíme na seznamováku v Dobronicích, kam moc doporučuju, abyste jeli. Už se na vás moc těším!

FB kruhu ZDE

976621012 – Antonín Chochola
chochola.tonda@gmail.com

 

Ahoj! Jmenuju se Tonda a pro příští rok se rád stanu vaším tutorem. Před čtyřmi roky jsem byl ve stejné pozici jako vy, a proto vím, že jste určitě plní různých pocitů a očekávání. Rozhodně teď nemusíte horlivě vykupovat všechny učebnice, ani nemá cenu si preventivně mazat všechny sociální sítě, aby vás kamarádi nezdržovali od učení, a už vůbec není potřeba rozcházet se s vaším přítelem nebo přítelkyní. Na to všechno je ještě čas. Co je a není potřeba a jak to vlastně všechno na naší fakultě chodí, si řekneme na seznamovacím kurzu v Dobronicích, kam vás všechny srdečně zvu! A nejenom tam. Protože jsem z Prahy, budu rád, když se nejednou setkáme i během prázdnin, kdy vám navíc ukážu, kde dělají ten nejlepší párek v rohlíku nebo kam dorazit na první hodinu anatomie.

FB kruhu ZDE

976691013 – Klára Němcová
klne@seznam.cz

 

Ahojte! Jmenuji se Klára, chystám se do šesťáku a pro příští rok budu vaší tutorkou. Začátek na naší fakultě sice není nejjednodušší, ale uvidíte, že se rychle zorientujete. Určitě se není čeho bát, brzy zjistíte, jak to tu chodí, a potkáte super lidi. Během celého roku se na mě pak nebojte s ničím obrátit, ráda vám se vším poradím. Těším se na vás! Krásně si užijte prázdniny a uvidíme se v Dobronicích!

FB kruhu ZDE

 

101305

1014 – Karolína Buchbauerová
kaja.bubauerova@seznam.cz

Ahoj čtrnáctko! Jmenuji se Kája, letos budu nastupovat do třetího ročníku a zároveň budu i vaše tutorka:) Začátky na naší fakultě nejsou vždy jednoduché, ale dá se to v klidu zvládnout, takže žádný strach. Budu tady od toho, abych vás vším provedla, vše vysvětlila, psychicky podporovala, předala nějaké tipy a co nejvíc vám ulehčila první rok na naší fakultě, takže se nebojte na mě kdykoliv a s čímkoliv obrátit:) Těším se na vás a uvidíme se v Dobronicích! :)

FB kruhu ZDE

 

976701015 – Matěj Škandera
matej.skandera@seznam.cz

 

Ahoj patnáctko! Jmenuji se Matěj a jsem v páťáku. Jako váš budoucí tutor vás vítám na naší milované Jedničce. Čeká vás spousta výzev, ale i spousta zážitků. Jsem tady pro vás, abych vám pomohl s někdy i obtížnými začátky studia medicíny. Můžete se na mě s čímkoliv obrátit, rád vám poradím a pomůžu, jak jen bude v mých silách. Teď si užívejte prázdniny, naberte dostatek energie a těším se na vás! ;)

FB kruhu ZDE

 

97664

1016 – Marek Klembara
klembaramarek@gmail.com

Ahoj, já jsem Marek a jsem tutor tvého kruhu 16! Šestnáctka byla odjakživa šťastné číslo a být její součástí je velká výhoda při tvé lékařské cestě na Jedničce. Čeká tě nová životní etapa a já ti rád pomůžu na jejím začátku. Poradím ti, jak se učit na zkoušky, připomenu ti vše, na co nesmíš zapomenout, a samozřejmě ti ukážu, kde mají nejlepší pivo. Učebnice, volitelňáky, zkoušky, koleje, menzy a spoustu dalšího probereme poprvé už v Dobronicích na tvém seznamováku, tak určitě doraz. Těším se na setkání, a pokud máš nějaké otázky, neváhej se mi ozvat!

FB kruhu ZDE

 

 

892481017 Marie Zavaliani
zavaliani.m@gmail.com

 

Ahoj sedmnáctko! Jmenuju se Maruška a jsem v šesťáku. Tento rok budu vaší tutorkou a zároveň lektorkou na anatomii. Během roku jsem tu pro vás, budu se snažit se vším poradit a pomoct, tak se nebojte kdykoliv napsat. Ukážu vám, jak zvládnout školu a stíhat i mimoškolní aktivity. Těším se na vás!

FB kruhu ZDE

 

97657

1018 – Dominik Kebrle
KebrleD@seznam.cz

Ahoj osmnáctko! Gratuluji k přijetí k nám na fakultu. Jmenuji se Dominik, jsem v 6. ročníku a pro tento rok budu vaším tutorem. Celý rok tu budu pro vás, budu se snažit vám se vším pomoct a provést prvním rokem vašeho studia u nás. K tomu všemu se budeme každou středu potkávat na hodinách anatomie, jelikož zároveň budu vaším lektorem. První rok je náročný ale zároveň i strašně krásný a plný zážitků. Nebojte se, společně to zvládneme. Těším se na vás!

FB kruhu ZDE

  

89246

1019 – František Janů
FrantisekJanu@seznam.cz

Zdravím, jmenuji se Fanda, studuji zde šestým rokem a jsem z Mostu. Určitě máte plno otázek, které se týkají školy a života v Praze. No a od toho jsem tady :). Vybrali jste si náročnou školu, nebude to lehké, ale stojí to za to. Budu se vám snažit se vším pomoct a společně se tím prokoušeme! Těším se na vás a přeji hodně štěstí!

FB kruhu ZDE

 

101306

1020 – Martin Buchbauer
buchbauer.mar@gmail.com

Zdravím budoucí mediky a medičky, jmenuju se Martin a jsem studentem šestého ročníku. Prvně bych vám chtěl všem pogratulovat k přijetí na první lékařskou, vybrali jste si dobře! Mým úkolem je, vám co nejvíce ulehčit začátek studia a ukázat, kde se nejlíp zapíjejí zkoušky. Říká se, že naše fakulta patří mezi ty těžké, ale z vlastní zkušenosti vím, že se to s občasným pobrečením dá v POHODĚ zvládnout. Těším se na vás v Dobronicích!

FB kruhu ZDE

 

97671ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ 
1101, 1102 Anna Bártů
andulka.bartu@seznam.cz

 

Ahoj zubaři! Jmenuju se Anička, letos budu nastupovat do třeťáku a jsem tu od toho, abych vám pomohla zvládnout první rok na fakultě. Začátek nemusí být pro vás lehký, ale uvidíte, že se dá nakonec všechno zvládnout, a ještě se u toho dá zažít spousta zábavy. Vůbec se nemusíte bát se na mě kdykoliv s čímkoliv obrátit, pokusím se vám pomoci vyřešit jakýkoliv problém. Moc se na vás těším! :)

FB kruhu ZDE

101307ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ 

 

1103, 1104 – Marek Bartl
marek.bartl19@seznam.cz

Ahoj zubaři! Jmenuji se Marek a letos nastupuji do druhého ročníku. Jsem moc rád, že vám můžu pomoct s občas náročnějším začátkem na fakultě zrovna já. Nemusíte mít strach se na mě s jakýmkoli dotazem obrátit, velmi rád vám poradím a předám zkušenosti. Doufám, že se uvidíme už v Dobronicích, a těším se na vás!

FB kruhu ZDE 

97673NUTRIČNÍ TERAPIE 

Barbora Černá
cernabarbora57@gmail.com

 

Ahoj nutričáci, vítejte u nás na fakultě. Já jsem Barča, studuju nutriční terapii ve třetím ročníku a budu vaše tutorka. Jsem hodně ukecaná, mám ráda sport, jídlo a hlavně super zábavu. Přechod na novou školou je pro většinu lidí náročné období a já tu budu pro vás. Provedu vás začátkem studia, se vším pomůžu a poradím. Přidám nějaké rady na fajn kavárničky, hospůdky a ostatní místa v okolí školy. Se vším mi bude pomáhat Áďa Bělohlávková. Doufám, že se vám bude u nás líbit a že si studium užijete! Kdybyste chtěli s čímkoliv poradit, určitě napište!

FB kruhu ZDE

 

101308ADIKTOLOGIE

Vítek Novák
nowakv29@gmail.com

 

Ahoj budoucí adiktoložky a adiktologové. Gratuluji k prostupu přes síto přijímacích zkoušek a vítám Vás na Jedničce. Pro letošní rok se mi poštěstilo stát se Vaším tutorem. Začátky na vysoké škole mohou být pro někoho těžké. Nový systém, noví lidé, pro někoho i nové město apod. Budu tady, abych Vám start na škole ulehčil. Budu se na Vás těšit a doufám, že se uvidíme v Dobronicích! Pokud máte už teď jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

FB kruhu ZDE

97667FYZIOTERAPIE 

Martin Müller
martrin.muller12@icloud.com

Ahoj fyzioterapeutky a fyzioterapeuti! Vítám Vás na 1. LF a gratuluji k úspěšnému splnění přijímaček. Já jsem Martin a tento rok mám tu čest být Vaším tutorem. Vstupujete do nové životní kapitoly, která přináší spoustu výzev a mnoho neznámého, ale nebojte se. Jsem tu od toho, abych Vás provedl začátkem studia a pomohl Vám se zorientovat v tomto novém prostředí. Teď hlavně užívejte prázdniny, nicméně neváhejte se na mě obrátit, pokud budete mít jakékoli dotazy. Doufám, že se s Vámi uvidím v Dobronicích. Těším se na Vás 😁.

FB kruhu ZDE

  

101309ERGOTERAPIE

Štěpánka Pilařová
stepka.pilar@seznam.cz

Zdravím, milí budoucí ergolidi! Jmenuji se Štěpánka a s potěšením se vám představuji jako tutorka studentů ergoterapie. Momentálně jsem ve druhém ročníku a velice ráda vám předám zkušenosti své a vašich předchůdců. Doufám, že se nám společně podaří udělat pro vaše studia příjemnou a klidnou atmosféru, kde najdete čas i energii na další zážitky. „Vejška“ totiž není jen o biflování. Teď už vám jen popřeju krásné prázdniny. A pokud budete mít jakékoliv dotazy nebo obavy, neváhejte mě kdykoliv kontaktovat prostřednictvím e-mailu nebo Facebooku. Těším se na vás všechny, jak v Dobronicích, tak i během celého akademického roku!

FB kruhu ZDE

101310VŠEOBECNÉ OŠETŘOVATELSTVÍ

Filip Jirák
JirakFila@email.cz

Ahoj! Jmenuji se Filip a vítám vás na našem staronovém oboru. Jsem moc rád, že jste si vybrali právě tento obor, protože je to podle mě krásná práce :)) Já sám teď budu začínat druhý ročník všeobecného ošetřovatelství a těším se, až vám předám všechny svoje zkušenosti z prváku, abych vám ten první rok usnadnil a vy se studiem prokousali až do konce, a abyste na naši školu vzpomínali nejlépe jen v dobrém :D Moc rád vás studiem na 1. LF provedu, pomůžu, ukážu a poradím. Jak s volitelňáky, tak s tím, které učebnice pořídit nebo jaké studijní zdroje použít. Určitě se na mě v případě dotazů obraťte. Těším se na vás v Dobronicích! 😀

FB kruhu ZDE

101311PORODNÍ ASISTENCE

Klára Danišová
danisova.klara@gmail.com

Ahoj, moc ti gratuluji k přijetí na obor porodní asistence a vítám tě na fakultě.

Jsem Klára Danišová, nastupuju do třetího ročníku porodní asistence a budu tvoje tutorka. Pevně věřím, že obor, který jsi si zvolila, si zamiluješ stejně jako já. Budu se snažit, aby pro tebe začátky na nové škole a často i v novém městě byly co nejsnadnější. Pokud tě napadá jakákoliv otázka, neváhej se na mě obrátit a já ti ji zodpovím nebo odpověď zjistím :). Užij si prázdniny, učebnice zatím neotvírej :) a já se na tebe těším v Dobronicích a pak na fakultě.

FB kruhu ZDE

 

Hodnocení: (hodnotilo 6 uživatelů) spravovat