1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Tutoři

Studentský tutor je student vyššího ročníku, který má být vaším průvodcem nejen během prvního ročníku. Před začátkem akademického roku dostane každý tutor na starost jeden kruh – tedy cca 25 studentů, kterým pomáhá s počátečními kroky na fakultě. Může poradit s ubytováním na kolejích, výběrem učebnic, předat svoje zkušenosti se studiem, zkouškami či vyučujícími.

FB 1. ročníku

97651

1001 – Alisa Shvets

alisa.shvets@atlas.cz

Ahoj, gratuluji k přijetí k nám na Jedničku! Jmenuji se Alisa a nastupuji do čtvrťáku. Těším se, že budu vaší tutorkou. Bydlím v Praze, takže vás provedu nejen fakultou, ale i základními místy setkávání. Začátky nejsou vždy jednoduché a udělám vše pro to, abych vám to během roku mohla ulehčit. Zároveň vás s radostí uvedu do studentského života a přesvědčím vás, že studium medicíny není jen o sezení na zadku, ačkoliv i to je občas nezbytné.
FB kruhu ZDE

97654

1002 – Karolína Hanzelová

k.hanzelova02@seznam.cz

Ahoj, tak svůj první úkol, dostat se k nám na Jedničku, máte úspěšně za sebou. Gratuluji, jste moc šikovní!!! Jmenuji se Karolína, „su“ z Moravy a nastupuji právě do čtvrťáku. Moc dobře vím, jaké je to být „zmatený a ztracený vesničan v Praze“, takže jsem přeborník v řešení nejrůznějších problémů a spolu to prostě zvládneme! ☺Jsem tady nejen od toho, abych vám pomohla se startem na fakultě, ale především také proto, abych vám ukázala, že život medika může být plný nezapomenutelných zážitků. Moc se na vás těším, užijte si zasloužené prázdniny.
FB kruhu ZDE 

97655

1003 – Kryštof Šram

krystof.sram@email.cz

Zdravím svou budoucí trojku! Jmenuju se Kryštof Šram a jsem v 6. ročníku. Jsem rozený pražák, na gympl jsem chodil 200 m. od fakulty, takže vás provedu fakultou i kouty kolem. Jsem tu, abych vám pomohl s čímkoliv, co bude v mých silách a dám do toho vše! Mimo školu se věnuji plavání. Trénuju závodní družstvo 13letých v oddílu Bohemians Praha. Sám si občas ještě taky zazávodím. Ničeho se nebojte, spolu všechno zvládneme. Těšim se na vás!

FB kruhu ZDE

976561004 – Martin Buchbauer

buchbauer.mar@gmail.com

Zdravím budoucí elitu národa, jmenuju se Martin a jsem studentem pátého ročníku. Chtěl bych vám pogratulovat k přijetí na 1.LF a rozhodnutí nejít na všelijaké lehčí školy. Vybrali jste si těžkou fakultu a nebude to zadarmo. Mým úkolem bude vám to co nejvíce ulehčit a ukázat vám, že se to dá s občasným pobrečením v POHODĚ zvládnout. Těším se na vás v Dobronicích!

FB kruhu ZDE

 

976571005 – Dominik Kebrle

KebrleD@seznam.cz

Ahoj pětko! Gratuluji k přijetí k nám na fakultu. Jmenuji se Dominik, jsem v 5. ročníku a pro tento rok budu vaším tutorem. Celý rok tu budu pro vás, budu se snažit vám se vším pomoct a provést prvním rokem vašeho studia u nás. K tomu všemu se budeme každou středu potkávat na hodinách anatomie, jelikož zároveň budu vaším lektorem. První rok je náročný ale zároveň i strašně krásný a plný zážitků. Nebojte se, společně to zvládneme. Těším se na vás!
FB kruhu ZDE

976581006 – Marta Struhařová

marta.struharova@seznam.cz

Ahoj šestko! Jmenuju se Marta, mířím do čtvrťáku a je mi ctí být vaším tutorem. Budu taková vaše adoptivní mamka, přítel na telefonu, kámoš v hospodě nebo spolužačka, která vás v knihovně pozve na kafe. Jsem z malé vesnice na Valašsku a moc dobře si pamatuju ten šok, kdy jsem přišla poprvé do Prahy a na půdu naší fakulty. Věřím, že to budete mít podobně. Každopádně budu tady pro vás celý první rok a určitě ráda i po něm:) kdybyste měli jakékoliv otázky, prosby, přání, ... kdykoliv se na mě můžete obrátit.

Moje první rada: užijte si prázdniny a neřešte školu – na to budete mít pak času dost. Těším se na naše první setkání v Dobronicích!
FB kruhu ZDE

976591007 – Rita Lužák
luzakrita@gmail.com

Ahoj sedmičko! Jmenuji se Rita a jsem v páťáku. Gratuluju k přijetí na fakultu. Příští rok se vám jako vaše tutorka budu snažit ukázat všechno důležité a podstatné, abyste celý prvák co nejlépe zvládli. Můžete se na mě s čímkoliv a kdykoliv obrátit. Zároveň budu vaše lektorka anatomie, takže se budeme vídat každý týden na hodinách anatomie. Těším se, že kromě studijních záležitostí vám povím i o různých mimoškolních aktivitách a mých oblíbeních místech v Praze ❤️. Doufám, že se uvidíme v Dobronicích na seznamováku a moc se na vás příští rok těším.
FB kruhu ZDE 

976601008 – Veronika Mušinská

musinskav40@gmail.com

Čaute osmička! Som Verča, pochádzam z Košíc a tento rok nastúpim do 5. ročníka. Bude mi cťou Vás sprevádzať na vašej prvej ceste štúdiom. Pokúsim sa Vám ukázať, že medicína nie je iba o nekonečnom sedení nad knihami, ale že Vám do života prinesie plno nových kamarátov a nezabudnuteľné zážitky. Užite si krásne leto a teším sa na Vás v Dobroniciach!
FB kruhu ZDE

976611009 – Benjamin Kmoch

benkmoch@gmail.com

Čau devítko, jmenuju se Ben, jdu do čtvrťáku a tenhle rok budu vaším tutorem. To znamená, že vás zasvětím do toho, jak to chodí u nás na fakultě a navíc přihodím i mimoškolní tipy. Už se těším na setkání s co největším počtem z vás na seznamovacím kurzu v Dobronicích.
FB kruhu ZDE

933371010 – Kateřina Kunclová
kunclova.katerina@gmail.com

Ahoj! Jsem Kateřina, chystám se teď do šesťáku a mám tu čest být vaší studentskou tutorkou, z čehož mám obrovskou radost (a doufám, že vy taky!). První měsíce na fakultě nejsou úplně nejjednodušší a věřte, že byste nebyli první ani poslední, kdo se ztratil na Albertově, kdo nevěděl, jaké si vybrat učebnice nebo volitelňáky, kam že chodí medici na pivo nebo jak používat SIS. Od toho jsem tady já, abych vám (nejen) první rok studia ulehčila a předala cenné tipy a triky, jak první roky nejen přežít, ale užít si všechny školní i mimoškolní aktivity, které naše super fakulta nabízí. Nebojte se na mě tedy kdykoliv a s čímkoliv obrátit.
FB kruhu ZDE

892461011 – František Janů

FrantisekJanu@seznam.cz

Zdravím, jmenuji se Fanda, studuji zde pátým rokem a jsem z Mostu. Určitě máte plno otázek, které se týkají školy a života v Praze. No a od toho jsem tady :). Vybrali jste si náročnou školu, nebude to lehké, ale stojí to za to. Budu se vám snažit se vším pomoct a společně se tím prokoušeme! Těším se na vás a přeji hodně štěstí!
FB kruhu ZDE

976621012 – Antonín Chochola
chochola.tonda@gmail.com

Ahoj! Jmenuju se Tonda a pro příští rok se rád stanu vaším tutorem. Před třemi roky jsem byl ve stejné pozici jako vy, a proto vím, že jste určitě plní různých pocitů a očekávání. Rozhodně teď nemusíte horlivě vykupovat všechny učebnice, ani nemá cenu si preventivně mazat všechny sociální sítě, aby vás kamarádi nezdržovali od učení, a už vůbec není potřeba rozcházet se s vaším přítelem nebo přítelkyní. Na to všechno je ještě čas. Co je a není potřeba a jak to vlastně všechno na naší fakultě chodí si řekneme na seznamovacím kurzu v Dobronicích, kam vás všechny srdečně zvu! A nejenom tam. Protože jsem z Prahy, budu rád, když se nejednou setkáme i během prázdnin, kdy vám navíc ukážu, kde dělají ten nejlepší párek v rohlíku nebo kam dorazit na první hodinu anatomie.
FB kruhu ZDE

976691013 – Klára Němcová

klne@seznam.cz

Ahojte! Jmenuji se Klára, chystám se do páťáku a pro příští rok budu vaší tutorkou. Začátek na naší fakultě sice není nejjednodušší, ale uvidíte, že se rychle zorientujete. Určitě se není čeho bát, brzy zjistíte, jak to tu chodí a potkáte super lidi. Během celého roku se na mě pak nebojte s ničím obrátit, ráda vám předám své know-how :D Těším se na vás! Krásně si užijte prázdniny a vidíme se v Dobronicích!
FB kruhu ZDE

933411014 – Hana Hrubá

hana.hrubakv@seznam.cz

Ahoj, jmenuji se Hanka a vítám vás na Jedničce! Během prvního ročníku budu vaší tutorkou a společně ten rok zvládneme. Seznámím vás s fakultou i se studentským životem a pokusím se vám předat své tipy, jak si celé studium užít. Kdybyste měli kdykoli nějaké otázky či problém, neváhejte se ozvat, vše se dá řešit :)
FB kruhu ZDE

976701015 – Matěj Škandera

matej.skandera@seznam.cz

Ahoj patnáctko! Jmenuji se Matěj a jsem ve čtvrťáku. Jako váš budoucí tutor vás vítám na naší milované Jedničce. Čeká vás spousta výzev, ale i spousta zážitků. Jsem tady pro vás, abych vám pomohl s někdy i obtížnými začátky studia medicíny. Můžete se na mě s čímkoliv obrátit, rád vám poradím a pomůžu, jak jen bude v mých silách. Teď si užívejte prázdniny, naberte dostatek energie a těším se na vás! ;)
FB kruhu ZDE

933361016 – Miroslava Machalová

miroslava.machalova@gmail.com

Ahoj šestnáctko! Volám sa Mirka a je to pre mňa veľká radosť byť vašou tutorkou! Najprv by som vás rada privítala na našej fakulte. Dúfam, že ešte nestresujete, ale naopak tešíte sa na budúci rok, ktorý bude určite pre každého z vás novou kapitolou vo vašom živote. Mojou úlohou je oboznámiť vás ako to chodí na našej fakulte, podeliť sa o vlastné skúsenosti, tipy a triky… Verím, že budeme spolu dobre vychádzať, a že počas roka si nájdeme čas a zájdeme niekam von. Som tu pre vás, pýtajte sa, čo potrebujete, hrňte na mňa svoje dotazy. Budem sa na vás tešiť!
FB kruhu ZDE

892481017 Marie Zavaliani
zavaliani.m@gmail.com

Ahoj sedmnáctko! Jmenuju se Maruška a jsem v páťáku. Tento rok budu vaší tutorkou a zároveň lektorkou na anatomii. Během roku jsem tu pro vás, budu se snažit se vším poradit a pomoct, tak se nebojte kdykoliv napsat. Ukážu vám, jak zvládnout školu a stíhat i mimoškolní aktivity. Těším se na vás!
FB kruhu ZDE

976641018 – Marek Klembara

klembaramarek@gmail.com

Ahoj já jsem Marek a jsem tutor tvého kruhu 18! Osmnáctka byla odjakživa šťastné číslo a být její součástí je velká výhoda při tvé lékařské cestě na Jedničce. Čeká tě nová životní etapa a já ti rád pomůžu na jejím začátku. Poradím ti, jak se učit na zkoušky, připomenu ti vše, na co nesmíš zapomenout a samozřejmě ti ukážu, kde mají nejlepší pivo. Učebnice, volitelňáky, zkoušky, koleje, menzy a spoustu dalšího probereme poprvé už v Dobronicích na tvém seznamováku, tak určitě doraž. Těším se na setkání a pokud máš nějaké otázky, neváhej se mi ozvat!
FB kruhu ZDE

976651019 – Viktorie Mollová

viktorie.mollova@gmail.com

Ahoj! Gratuluju ti k přijetí na naši fakultu a vítám tě v kruhu 1019. Já jsem tvoje tutorka a provedu tě tvým prvním rokem na medicíně. Jmenuju se Viktorie Mollová a 1.LF studuju pátým rokem. Pocházím z malého městečka na Moravě a mezi mé záliby patří tanec a cestování. Chápu, že přestup na novou školu může být stresující, takže se ti pokusím vše předem vysvětlit a ulehčit. Společně ten první rok zvládneme a sami zjistíte, že tahle škola má mnoho co nabídnout – ať už je to kvalitní vzdělávání nebo přátelství a zážitky, které vám zůstanou na celý život. Tak těším se až to spolu odstartujeme!
FB kruhu ZDE

976661020 – Matěj Hrnjica

matejhrnjica@gmail.com

Ahoj dvacítko! Jmenuji se Matěj, jdu do třetího ročníku a letos budu vaším tutorem!:) Znamená to hlavně, že tu budu pro vás od toho, abych vás co možná nejvíc připravil na všechna úskalí prvního ročníku a byl tu pro vás vždy, když si s něčím nebudete vědět rady. Už se moc těším, až vám budu moct předat všechno, co o nástupu na fakultu a následném studiu vím a taky vám třeba ukázat (svoji rodnou) Prahu a místa v okolí fakulty, o kterých určitě budete chtít vědět. To samozřejmě neznamená, že se sami nemůžete ozvat dřív; pokud byste potřebovali s něčím poradit už teď – kdykoliv dejte vědět třeba na Facebooku. Zatím si užijte prázdniny, nabírejte sil a doufám, že se brzy v Dobronicích (a nejen tam) uvidíme!
FB kruhu ZDE

97671ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ 
1101, 1102 Anna Bártů

andulka.bartu@seznam.cz

Ahoj zubaři! Jmenuju se Anička, letos budu nastupovat do druháku a jsem tu od toho, abych vám pomohla zvládnout první rok na fakultě. Začátek nemusí být pro vás lehký, ale uvidíte, že se dá nakonec všechno zvládnout a ještě se u toho dá zažít spousta zábavy. Vůbec se nemusíte bát se na mě kdykoliv s čímkoliv obrátit, pokusím se vám pomoci vyřešit jakýkoliv problém. Moc se na vás těším! :)
FB kruhu ZDE

97672ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ 
1103, 1104 – Anna Křížová
krizova.anna98@gmail.com


Ahoj zubaři! Jsem Anička a letos nastupuji do pátého ročníku. Jsem moc ráda, že můžu být zrovna já vaší tutorkou. Sama si dobře pamatuji, jak byly chvilkami začátky na fakultě těžké. O to větší radost mám, že vám se vším budu moct pomoci. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se s ním na mě obrátit. Ozvat se můžete jak na mail, tak na Facebook :))
FB kruhu ZDE

97673NUTRIČNÍ TERAPIE 

Barbora Černá

cernabarbora57@gmail.com

Ahoj nutričáci, vítejte u nás na fakultě. Já jsem Barča, studuju nutriční terapii ve druhém ročníku a budu vaše tutorka. Jsem hodně ukecaná, mám ráda sport, jídlo a hlavně super zábavu. Přechod na novou školou je pro většinu lidí náročné období a já tu budu pro vás. Provedu vás začátkem studia, se vším pomůžu a poradím. Přidám nějaké rady na fajn kavárničky, hospůdky a ostatní místa v okolí školy. Se vším mi bude pomáhat Áďa Bělohlávková. Doufám, že se vám bude u nás líbit a že si studium užijete! Kdybyste chtěli s čímkoliv poradit, určitě napište!
FB kruhu ZDE

93345ADIKTOLOGIE
Gabriela Filipová
gabcafilip1@seznam.cz

Ahoj budoucí adiktologové! Jmenuji se Gabča a jsem studentkou 3. ročníku. V letošním roce budu shodou okolností vaší tutorkou. Začátky něčeho nového nebývají zrovna jednoduché, ať už se jedná o cokoliv, a prvák není výjimkou. Nové prostředí, spolužáci, profesoři, pro někoho možná i Praha samotná. Abyste měli co nejhladší start, dostatek informací a psychické podpory, budu vaším průvodcem. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, nebojte se mě kontaktovat. Těším se na vás!
FB kruhu ZDE

97667FYZIOTERAPIE 

Martin Müller

martrin.muller12@icloud.com

Ahoj fyzioterapeutky a fyzioterapeuti! Vítám Vás na 1. LF a gratuluji k úspěšnému splnění přijímaček. Já jsem Martin a tento rok mám tu čest být Vaším tutorem. Vstupujete do nové životní kapitoly, která přináší spoustu výzev a mnoho neznámého, ale nebojte se. Jsem tu od toho, abych Vás provedl začátkem studia a pomohl Vám se zorientovat v tomto novém prostředí. Teď hlavně užívejte prázdniny, nicméně neváhejte se na mě obrátit, pokud budete mít jakékoli dotazy. Doufám, že se s Vámi uvidím v

Dobronicích. Těším se na Vás 😁.
FB kruhu ZDE

93692ERGOTERAPIE
Johana Hradilová
johanka.hradilova@gmail.com

Ahoj budoucí ergoterapeutky a ergoterapeuti! Jmenuji se Johana Hradilová a jsem vaší novou tutorkou. Momentálně mě čeká třetí ročník Bc. studia. Já sama jsem byla za tutorství starších studentů nesmírně vděčná, a tak vám předám všechny tipy a triky dál. Doufám, že budu co nejvíce nápomocná. Můžete se na mě vždy obrátit s jakýmkoli studijním (a jiným) problémem a já se budu snažit vám co nejvíce pomoci. Psát mi můžete na fb skupinu a nebo do soukromé zprávy klidně 24/7. Johča 🙂
FB kruhu ZDE

97843

VŠEOBECNÉ OŠETŘOVATELSTVÍ

Johana Jelínková

jo.jelinkova@seznam.cz

Ahoj, jmenuji se Johanka a nastupuji do třeťáku oboru porodní asistentka. Jelikož se obor všeobecné ošetřovatelství letos teprve otvírá, tak vám budu tutorku dělat já. Naše studium a později i profese jsou si velmi blízké, a tak se moc těším na spolupráci. Během prváku vám budu k dispozici jako psychická podpora, ukážu vám, kde najít který ústav a kam zajít na kafčo po dlouhé přednášce. Samozřejmě se ode mě dozvíte i spoustu tipů a rad ohledně jednotlivých předmětů. Budu ráda, když se přihlásíte na seznamovák do Dobronic, protože lepší start na fakultě si přát nemůžete :-) Těším se na vás a určitě mě neváhejte kontaktovat.

FB kruhu ZDE


97668PORODNÍ ASISTENCE

Viktorie Pechrová

vikipechrova@gmail.com

Ahoj všem novým studentkám porodní asistence!Vítám vás na naší fakultě. Jmenuji se Viktorie Pechrová a jsem studentkou třetího ročníku porodní asistence. Gratuluji vám k přijetí a už teď vám můžu prozradit, že jste si vybraly nádherný obor. Samozřejmě nejsem děd Vševěd, ale nějaké zkušenosti jsem již za dobu studia pobrala a moc ráda se s vámi podělím. Pomůžu vám, aby byl nástup na fakultu, co možná nejhladší a určitě vám budu k ruce i v průběhu celého vašeho studia. Neváhejte mě kontaktovat, jestli máte jakékoliv dotazy. Už teď se na vás na všechny těším!
FB kruhu ZDE

 

Hodnocení: (hodnotili 4 uživatelé) spravovat