1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Tutoři

Studentský tutor je student vyššího ročníku, který má být vaším průvodcem nejen během prvního ročníku. Před začátkem akademického roku dostane každý tutor na starost jeden kruh – tedy cca 25 studentů, kterým pomáhá s počátečními kroky na fakultě. Může poradit s ubytováním na kolejích, výběrem učebnic, předat svoje zkušenosti se studiem, zkouškami či vyučujícími.

FB 1. ročníku 

892271001 – Viktorie Mollová
viktorie.mollova@gmail.com

Ahoj! Gratuluju ti k přijetí na naši fakultu a vítám tě v kruhu 1001. Já jsem tvoje tutorka a provedu tě tvým prvním rokem na medicíně. Jmenuju se Viktorie Mollová a 1.LF studuju druhým rokem. Pocházím z malého městečka na Moravě a mezi mé záliby patří tanec a cestování. Chápu, že přestup na novou školu může být stresující, takže se ti pokusím vše předem vysvětlit a ulehčit. Společně ten první rok zvládneme a sami zjistíte, že tahle škola má mnoho co nabídnout - ať už je to kvalitní vzdělávání nebo přátelství a zážitky, které vám zůstanou na celý život. Tak těším se až to spolu odstartujeme!

FB kruhu ZDE 

892281002 – Barbara Bobková
bara888@centrum.cz

Ahoj dvojko! Jmenuji se Barbara, studuji na fakultě pátým rokem a tento rok je mým úkolem představit vám naši fakultu, pomáhat vám a radit, kde jen budu moci. První rok na fakultě není jednoduchý, ale společně to zvládneme. Zároveň budu vaší lektorkou na hodinách anatomie, kde se budeme vídat každé pondělí. Důležité pro mě je, ukázat vám cestu, jak se ze školy nezbláznit a stíhat spoustu věcí i mimo ni. Kdykoliv se můžete ozvat, jsem tu pro vás. Moc se na tebe a na náš rok těším, týme!

FB kruhu ZDE

 

 

892291003 – Michaela Škopová
skopova.missinka@seznam.cz

Ahoj trojko! Jmenuji se Míša a chystám se do 5. ročníku. Tento rok budu Vaší tutorkou, což znamená, že se Vám budu snažit vždy se vším pomoct a poradit. Během celého roku ale i po něm jsem tu pro Vás, tak se nebojte kdykoliv napsat. 

FB kruhu ZDE


 

933341004 – Christos Kirkopulos
christok@seznam.cz

Ahoj budoucí čtyřko! Jmenuji se Christos a jsem studentem šestého ročníku všeobecného lékařství. Jakožto váš tutor se budu z plných sil snažit vám co nejvíce usnadnit ne vždy zcela snadné začátky na naší milované fakultě. Pokud budete cokoliv potřebovat, například poradit, kde nejblíž škole je dobrá hospoda nebo levné jídlo můžete se na mě kdykoliv obrátit. 

FB kruhu ZDE892461005 – František Janů
FrantisekJanu@seznam.cz

Zdravím, jmenuji se Fanda, studuji zde čtvrtým rokem a jsem z Mostu. Určitě máte plno otázek, které se týkají školy a života v Praze. No a od toho jsem tady :). Vybrali jste si náročnou školu, nebude to lehké, ale stojí to za to. Budu se vám snažit se vším pomoct a společně se tím prokoušeme! Těším se na vás a přeji hodně štěstí!

FB kruhu ZDE 933351006 – Nguyen Nhat Hai
nkevin111@gmail.com

Vítám naši elitu národa! Mám tu čest, stát se studentským tutorem pro neobvykle talentovanou a ambiciózní skupinu jako jste právě vy. Budeme se snažit si navzájem pomáhat a zlepšovat se ve všech možných směrech. Ať už půjde o školní záležitosti, životě ve velkoměstě nebo třeba i při běžném konverzování krušných chvil, které nás, jak asi už všichni tušíte, bohužel neminou. Jistě už teď se k vašim jménům poutá široký výčet úspěchů, na které můžete být náležitě pyšní. Cesta je ale dlouhá, o to víc trnitá a budeme potřebovat velkou dávku odvahy a pokory. Se správným přístupem vám slibuji, že anglický idiom "Sky is the limit" nemusí zůstat pouhou frází.892491007 – Rita Lužák
luzakrita@gmail.com

Ahoj sedmičko!
Jmenuji se Rita a jsem ve čtvrťáku. Příští rok se vám jako vaše tutorka budu snažit ukázat všechno důležité a podstatné, abyste celý prvák co nejlépe zvládli. Můžete se na mě s čímkoliv a kdykoliv obrátit. Těším se, že kromě studijních záležitostí vám povím i o různých mimoškolních aktivitách a všechno pořádně probereme, až se seznámíme. 

FB kruhu ZDE


892441008 – Michal Gloser
michal.gloser@gmail.com

Ahoj osmičko! Jmenuji se Michal a jsem studentem 6. ročníku. Jsem z Prahy a moc rád hraji tenis a fotbal. Tento rok vás budu provázet a „navigovat“ studiem medicíny, které je krásné, ale náročné. Proto, kdybyste potřebovali v průběhu studia poradit, tak tu pro vás budu v časech dobrých, ale i zlých. Držím Vám palce během studia.


FB kruhu ZDE933361009 – Miroslava Machalová
miroslava.machalova@gmail.com

Ahoj devítko! Volám sa Mirka a je to pre mňa veľká radosť byť vašou tutorkou! Najprv by som vás rada privítala na našej fakulte. Dúfam, že ešte nestresujete, ale naopak tešíte sa na budúci rok, ktorý bude určite pre každého z vás novou kapitolou vo vašom živote. Mojou úlohou je oboznámiť vás ako to chodí na našej fakulte, podeliť sa o vlastné skúsenosti, tipy a triky… Verím, že budeme spolu dobre vychádzať, a že počas roka si nájdeme čas a zájdeme niekam von. Som tu pre vás, pýtajte sa, čo potrebujete, hrňte na mňa svoje dotazy. Budem sa na vás tešiť!

FB kruhu ZDE

933371010 – Kateřina Kunclová
kunclova.katerina@gmail.com

Ahoj! Jsem Kateřina, chystám se teď do páťáku a mám tu čest být vaší studentskou tutorkou, z čehož mám obrovskou radost (a doufám, že vy taky!). První měsíce na fakultě nejsou úplně nejjednodušší a věřte, že byste nebyli první ani poslední, kdo se ztratil na Albertově, kdo nevěděl, jaké si vybrat učebnice nebo volitelňáky, kam že chodí medici na pivo nebo jak používat SIS. Od toho jsem tady já, abych vám (nejen) první rok studia ulehčila a předala cenné tipy a triky, jak první roky nejen přežít, ale užít si všechny školní i mimoškolní aktivity, které naše super fakulta nabízí. Nebojte se na mě tedy kdykoliv a s čímkoliv obrátit. 
                                              FB kruhu ZDE 

892341011 – Jakub Danzig
danzigjakub@gmail.com
Ahoj jedenáctko :) Já jsem Kuba a mám tu čest být Vaším studentským tutorem. To znamená, že pokud si s čímkoli nebudete vědět rady, tak jsem tu pro Vás (kontaktovat mě můžete třeba na facebooku nebo na mailu). Vybrali jste si náročný, ale krásný obor. A já doufám, že Vám budu schopen poradit a pomoct tak, aby u Vás převažovalo jen to pozitivní. Budu se na Vás těšit. 

FB kruhu ZDE 


933381012 – Antonín Chochola
chochola.tonda@gmail.com

Ahoj! Jmenuju se Tonda a pro příští rok se rád stanu vaším tutorem. Před dvěma roky jsem byl ve stejné pozici jako vy, a proto vím, že jste určitě plní různých pocitů a očekávání. Rozhodně teď nemusíte horlivě vykupovat všechny učebnice, ani nemá cenu si preventivně mazat všechny sociální sítě, aby vás kamarádi nezdržovali od učení, a už vůbec není potřeba rozcházet se s vaším přítelem nebo přítelkyní. Na to všechno je ještě čas. Co je a není potřeba a jak to vlastně všechno na naší fakultě chodí si řekneme na seznamovacím kurzu v Dobronicích, kam vás všechny srdečně zvu! A nejenom tam. Protože jsem z Prahy, budu rád, když se nejednou setkáme i během prázdnin, kdy vám navíc ukážu, kde dělají ten nejlepší párek v rohlíku nebo kam dorazit na první hodinu anatomie. Komu ani jedna z možností setkání nevyhovuje, nemusí zoufat, určitě se uvidíme na pitevně, kde vám v mezidobí všechny tipy a triky s radostí předám.
                                              FB kruhu ZDE

933391013 – Alisa Shvets
alisa.shvets@atlas.cz

Ahoj, gratuluji k přijetí k nám na Jedničku! Jmenuji se Alisa a nastupuji do třeťáku. Těším se, že budu vaší tutorkou. Bydlím v Praze, takže vás provedu nejen fakultou, ale i základními místy setkávání. Začátky nejsou vždy jednoduché a udělám vše pro to, abych vám to během roku mohla ulehčit. Zároveň vás s radostí uvedu do studentského života a přesvědčím vás, že studium medicíny není jen o sezení na zadku, ačkoliv i to je občas nezbytné. 

FB kruhu ZDE 933401014 – Karolína Hanzelová
k.hanzelova02@seznam.cz

Ahoj, tak svůj první úkol, dostat se k nám na Jedničku, máte úspěšně za sebou. Gratuluji, jste moc šikovní!!! Jmenuji se Karolína, „su“ z Moravy a nastupuji právě do třeťáku. Moc dobře vím, jaké je to být „zmatený a ztracený vesničan v Praze“, takže jsem přeborník v řešení nejrůznějších problémů a spolu to prostě zvládneme! ☺Jsem tady nejen od toho, abych vám pomohla se startem na fakultě, ale především také proto, abych vám ukázala, že život medika může být plný nezapomenutelných zážitků.  Moc se na vás těším, užijte si zasloužené prázdniny.

FB kruhu ZDE


933411015 – Hana Hrubá
hana.hrubakv@seznam.cz

Ahoj, jmenuji se Hanka a vítám vás na Jedničce! Během prvního ročníku budu vaší tutorkou a společně ten rok zvládneme. Seznámím vás s fakultou i se studentským životem a pokusím se vám předat své tipy, jak si celé studium užít. Kdybyste měli kdykoli nějaké otázky či problém, neváhejte se ozvat, vše se dá řešit :) 


FB kruhu ZDE 


                                               1016 – Josef Mrkáček
pepykmrkacek@seznam.cz 89237

Zdravím Vás šestnáctko! Studuji šestý ročník a je mi velikou ctí být Vaším tutorem. Moc rád Vám pomůžu, s čímkoli si nebudete vědět rady, protože sám si dobře pamatuju, jak jsem nevěděl ani to, kde si koupit jídlo. Věřím, že se se vším společně úspěšně popereme a Vy tak překonáte prvák, který je možná přehnaně nazýván „Postrachem medicíny“. Neváhejte se na mě obrátit. :)

FB kruhu ZDE


892481017 Marie Zavaliani
zavaliani.m@gmail.com

Ahoj sedmnáctko! Jmenuju se Maruška a jsem ve čtvrťáku. Tento rok budu vaší tutorkou a zároveň lektorkou na anatomii. Během roku jsem tu pro vás, budu se snažit se vším poradit a pomoct, tak se nebojte kdykoliv napsat. Ukážu vám, jak zvládnout školu a stíhat i mimoškolní aktivity. Těším se na vás!

 

 FB kruhu ZDE


892381018 – Klára Němcová
klne@seznam.cz


Ahojte, jmenuju se Klára a chystám se do třeťáku. Ráda sportuju, kafíčkuju s kamarády a cestuju. Začátek na naší fakultě sice není nejjednodušší, ale uvidíte, že se rychle zorientujete. Zjistíte, jak to tu chodí a potkáte super lidi. Během celého roku se na mě nebojte s ničím obrátit. Ráda vám předám své know-how :D FB kruhu ZDE 


892391019 – Karolína Jašová
karolina.jasova@gmail.com

Zdravím 19tku! Jmenuji se Karolína, pocházím z krásného východu republiky (Zlín) a jdu do páťáku. Mám moc ráda sport, hory a ráda trávím čas mezi lidmi, a že jsem jich na fakultě potkala dost! Chtěla bych vám předat své zkušenosti, poradit a pomoct s čím budete potřebovat a trochu vám ten nelehký skok z gymplu do prváku zpříjemnit. Neváhejte se na mě s čímkoliv obrátit. 


FB kruhu ZDE892501020 – Kryštof Šram
krystof.sram@email.cz

Zdravím svou budoucí dvacítku! Jmenuju se Kryštof Šram a jsem v 5. ročníku. Jsem rozený pražák, na gympl jsem chodil 200 m. od fakulty, takže vás provedu fakultou i kouty kolem. Jsem tu, abych vám pomohl s čímkoliv, co bude v mých silách a dám do toho vše! Mimo školu se věnuji plavání. Trénuju závodní družstvo 13letých v oddílu Bohemians Praha. Sám si občas ještě taky zazávodím. Ničeho se nebojte, spolu všechno zvládneme. Těšim se na vás!


FB kruhu ZDE 


89241ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ 
1101, 1102 – 
Ondřej Musil 
ondrej.musil97@gmail.com

Ahoj zubaři! Já jsem Ondra a letos budu Váš studentský tutor. Začátky na fakultě můžou být obtížné a my jsme tu s Aničkou od toho, abychom vám s nimi pomohli, proto se na nás neváhejte s čímkoliv obrátit. Oba jsme tutoři pro všechny zubaře, takže v tomhle ohledu nemusíte řešit, jaký jste kruh. Žádný dotaz není hloupý, všichni jsme si prvákem prošli. Studentský život samozřejmě není jenom o hodinách strávených nad učebnicemi, ale i o nových zážitcích a lidech. 
FB kruhu ZDE 


93344ZUBNÍ LÉKAŘSTVÍ 
1103, 1104 – Anna Křížová
krizova.anna98@gmail.com


Ahoj zubaři! Jsem Anička a letos nastupuji do čtvrtého ročníku. Jsem moc ráda, že můžu být zrovna já vaší tutorkou. Sama si dobře pamatuji, jak byly chvilkami začátky na fakultě těžké. O to větší radost mám, že vám se vším budu moct pomoci. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, neváhejte se s ním na mě obrátit. Ozvat se můžete jak na mail, tak na Facebook :)) 

FB kruhu ZDE

93343NUTRIČNÍ TERAPIE 
David Erban 
erban.david@seznam.cz

Zdravím Vás nutrie! A jsem mile rád, že Vám mohu oznámit, že letos bude Vaším tutorem má maličkost! Nicméně mám to štěstí, že na to nebudu sám! A mou pravou rukou, mi bude moje kamarádka, spolužačka a úžasná nutrička Šárka Knížková. Věřím, že to, že jsme dva, bude velkým benefitem a o to lépe a s lehkostí Vás provedeme prvákem, který sice možná skrývá nějaké nástrahy, nicméně my Vás v tom nenecháme a kdykoliv se na nás s čímkoliv můžete obrátit! Oba se na Vás velice těšíme a věříme, že si obor nutriční terapeut zamilujete tak, jako jsme si ho zamilovali my a roky na Univerzitě pro Vás budou ty nejkrásnější! Váš David a Šárka!

FB kruhu ZDE a ZDE

  

93345ADIKTOLOGIE
Gabriela Filipová
gabcafilip1@seznam.cz

 

Ahoj budoucí adiktologové! Jmenuji se Gabča a jsem studentkou 2. ročníku. V letošním roce budu shodou okolností vaší tutorkou. Začátky něčeho nového nebývají zrovna jednoduché, ať už se jedná o cokoliv, a prvák není výjimkou. Nové prostředí, spolužáci, profesoři, pro někoho možná i Praha samotná. Abyste měli co nejhladší start, dostatek informací a psychické podpory, budu vaším průvodcem. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, nebojte se mě kontaktovat. Těším se na vás!
                                              FB kruhu ZDE

89226FYZIOTERAPIE 
Nathalie Stehlíková
nathalie.stehlikova@seznam.cz

Ahoj budoucí fyzioterapeutky a fyzioterapeuti! Jmenuji se Nathalie, ale všichni mi říkají Nathy. A mimochodem, jsem vaše kruhová tutorka. Jsem studentkou 2. ročníku a jsem tu od toho abych vám dokázala, že naše fakulta není jen o učení, ale i o tvoření si kontaktů a o nějaké té zábavě. První ročník není úplně jednoduchý. Najednou se ocitnete v novém prostředí s novými lidmi, ale nemusíte se bát, společně to všechno zvládneme! Těším se na vás :)) PS: Určitě se mě nebojte s čímkoliv kontaktovat.

                                             FB kruhu ZDE

93692ERGOTERAPIE
Johana Hradilová
johanka.hradilova@gmail.com

Ahoj budoucí ergoterapeutky a ergoterapeuti! Jmenuji se Johana Hradilová a jsem vaší novou tutorkou. Momentálně mě čeká "teprve" druhý ročník Bc. studia ale nápomocných rad jsem zdědila po předchozí tutorce nespočet. Já sama jsem byla za tutorství starších studentů nesmírně vděčná a tak vám předám všechny tipy a triky dál. Doufám, že budu co nejvíce nápomocná. Můžete se na mě vždy obrátit s jakýmkoli studijním (a jiným) problémem a já se budu snažit vám co nejvíce pomoci. Psát mi můžete na fb skupinu a nebo do soukromé zprávy klidně 24/7. Johča 🙂

                                             FB kruhu ZDE

89251PORODNÍ ASISTENCE
Michaela Bajerová
michaela.bajerova98@seznam.cz

Zdravím všechny budoucí porodní asistentky. Vítám vás na Jedničce. Jmenuji se Michaela Bajerová a studuji 3. ročník porodní asistence. Provedu vás strastmi a slastmi prvního ročníku, ale při ruce vám budu i ročníky následující. Vybraly jste si krásný obor, jakmile se dostanete do koloběhu studia a hlavně praxí, tak to vy samotné poznáte. Začátky na nové škole jsou vždycky obtížnější, tudíž se na mě můžete kdykoliv obrátit, ať už se studiem, nebo pokud budete chtít poradit dobrou kavárnu nebo vinárnu. Kdyby cokoliv tak funguji doslova nepřetržitě na svém facebooku a emailu, hlavně se nebojte zeptat, od toho tu pro vás jsem. Do studia vám přeji co nejvíc štěstí a pevných nervů, ty se hodí vždycky:).

                                              FB kruhu ZDE

 

Hodnocení: (hodnotili 3 uživatelé) spravovat