1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Licence Office 365

97653Na základě Campus licenční smlouvy o pronájmu software Microsoft Enrollment for Education Solutions mají studenti fakulty možnost po dobu studia bezplatně instalovat na 5 svých domácích počítačů, včetně mobilních platforem (Windows, Mac OS, Android, iPhone, Windows Mobile) kancelářský balík Microsoft Office 365 ProPlus Education a po tuto dobu mají nárok vždy na nejnovější verze. Navíc automaticky získají přístup ke cloudovým službám Office 365, jako je online úložiště OneDrive s kapacitou 5 TB a aplikace jako např. Microsoft Teams, SharePoint, Yammer a další, nebo e-mail ve formátu čísloprůkazu@o365.cuni.cz
Licence se aktivuje pomocí univerzitního účtu (CAS).


Registrace:
Přihlášení do služby probíhá přes váš CAS účet a vaše heslo.

  1. Microsoft Office portál: https://login.microsoftonline.com
  2. do pole E-mail nebo telefon vyplňte váš CAS login ve tvaru: login@lf1.cuni.cz nebo čísloprůkazu@lf1.cuni.cz
  3. budete přesměrováni na portál CAS UK, kde se přihlásíte svým účtem (login nebo číslo průkazu) a heslem
  4. proběhne automatické příhlášení a přesměrování zpět na portál Microsoft Office
  5. z portálu můžete používat online Office 365, OneDrive i stáhnout a nainstalovat Microsoft Office 365 ProPlus Education


Instalace:
Instalovat můžete až na 5 svých desktopových nebo mobilních zařízení (Windows 7 a vyšší, Mac OS X, Android, iPhone, Windows Phone). Počet licencí, které v danou chvíli využíváte, uvidíte po přihlášení ve svém profilu. Před prvním spuštěním si přečtěte a následně přijměte licenční smlouvu.

Po ukončení studia na 1. LF UK nárok na licence zaniká !
Pokud používáte nainstalované aplikace Office, přejdou tyto aplikace do režimu omezené funkčnosti. V tomto režimu můžete dokumenty zobrazovat, nemůžete je ale upravovat ani vytvářet nové. Přestanou fungovat také online služby spojené s univerzitním CAS účtem, např. úložiště OneDrive nebo Microsoft Teams.
Nainstalované aplikace pravidelně na pozadí kontrolují platnost aktivace pomocí univerzitního účtu. Je nutné se alespoň jednou za 30 dní se zařízením připojit k internetu pro ověření platnosti licence, jinak dojde k přepnutí do režimu omezené funkčnosti.

Hodnocení: spravovat