Odborné semináře Ústavu hygieny a epidemiologie 1. LF UK a VFN v Praze LS a.r. 2023/24

13. 3. 2024

Letní dětské rekreace – zkušenosti zdravotníka.

MUDr. Lenka Štěpánková, Ph.D., III. interní klinika VFN Praha a 1.LF UK Praha.

Anotace:

Přednáška bude pojednávat o práci zdravotníka na dětských táborech a obdobných akcích, vhodné přípravě z hlediska lékárny i dokumentace a zkušenostech z jejich průběhu

17. 4. 2024

Plísně a řasy v budovách, vliv na člověka a metody stanovení.

MVDr. Ilona Kukletová, Ph.D., Biologická laboratoř-vedoucí, Výzkumný ústav stavebních hmot Brno.

Anotace:

Přednáška bude zaměřena na oblast plísní a řas na vnitřních i vnějších površích budov. Budou představeny příčiny napadení, možnosti diagnostiky a další stanovení ve vnitřních prostorech budov. Diskutován bude vliv na zdraví člověka i role plísní v Sick Building Syndrome. Součástí přednášky budou reálné případy z terénu.

Semináře ÚHE se konají ve středu od 14:00 do 15:30 h. v posluchárně Ústavu hygieny a epidemiologie 1. LF UK v Praze, Studničkova 7, Praha 2.

Vstup je volný, není třeba se předem hlásit.

Akce je zařazena do systému celoživotního vzdělávání a ohodnocena 2 kredity ČLK.

Organizační záležitosti: Garant akce:

RNDr. Milena Bušová, CSc.                                                                  doc. MUDr. Alexandra Pánková, Ph.D.

milena.busova@lf1.cuni.cz                                                                  přednostka ÚHE, 1.LF UK a VFN v Praze