1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

CŽV

72796Programy Celoživotního vzdělávání (CŽV) tvoří na 1. lékařské fakultě UK nesmírně bohatou nabídku. Ta není přitom zaměřena pouze na lékaře a další zdravotnické profese, ale ve vybraných oblastech zahrnuje také vzdělávání nezdravotníků ve zdravotnických dovednostech (např. kurzy první pomoci či různé další dovednosti). Naší snahou je naplnit tři základní kritéria.

Prvním je zajištění programů CŽV pro klíčové cílové skupiny, kdy se logicky zaměřujeme primárně na lékaře a zdravotnické profese, ve kterých poskytujeme pregraduální a postgraduální vzdělávání. Tyto cílové skupiny jsou pro nás prioritní a snažíme se dosáhnout komplexního pokrytí všech základních oblastí v nejvyšší možné kvalitě. Druhým kritériem je selektivita programů CŽV, kdy se snažíme u cílových skupin mimo naše priority dosáhnout vysoké atraktivity programů a jejich tematické kompatibility s naší činností a úspěšně rozvíjenými aktivitami (např. vzdělávání pedagogů v preventivních intervencích atd.). Posledním kritériem společným pro všechny oblasti je snaha nabízet kvalitní a ověřené programy a jejich průběžnou evaluací zajistit vysokou kvalitu a atraktivitu pro cílové skupiny. Pro splnění těchto kritérií používáme nejmodernější prvky výuky a tréninku, kam patří např. centrum lékařských simulací, e-learningová podpora a další.

Klíčem k úspěchu programů CŽV jsou především naši odborníci reprezentující špičku ve
svých oborech. Kromě toho se však snažíme ke spolupráci na těchto programech – tam, kde je to vhodné a kde to přináší přidanou hodnotu –, přizvat významné partnery. Mezi naše partnery v této oblasti patří přední poskytovatelé zdravotní péče a firmy v oborech naší činnosti. K programům CŽV patří také zajištění nebo partnerství na prestižních národních i mezinárodních kongresech a konferencích, případně letních školách pro naše i zahraniční studenty a absolventy.

Přípravné kurzy pro uchazeče o studium – nabídka kurzů na:https://www.lf1.cuni.cz/priprava-na-prijimaci-zkousky- Vzdělávací akce v rámci Univerzity třetího věku – seznam přednášek a bližší informace na:https://www.lf1.cuni.cz/u3v?f=dalsi-vzdelavani

 

Hodnocení: spravovat