GDPR: Pokyn č. 2 - Zveřejnění seznamu studentů/absolventů

Zveřejnění seznamu studentů či absolventů UK v tištěné podobě (např. ve výroční zprávě, publikaci k promoci) nebo na webových stránkách fakulty/součásti UK není přípustné bez souhlasu studentů.

V případě souhlasu je zveřejnění přípustné pouze v rozsahu, k jakému dal student souhlas (tedy např. ke zveřejnění výsledkové listiny účastníků soutěže, kde účastníci byli o zveřejnění informování v rámci přihlášky na soutěž a potvrzením přihlášky do soutěže tak vyjádřili souhlas).

Zdůvodnění:

Zákony ČR včetně zákona o vysokých školách neukládají žádnou povinnost zveřejnit v tištěné podobě či na veřejně přístupné webové stránce seznam studentů či absolventů. Pro zveřejnění seznamu studentů či absolventů tak neexistuje zákonný důvod. Zveřejnění osobních údajů studenta či absolventa ve výroční zprávě, publikaci k promoci či na veřejně přístupné webové stránce je možné výhradně se souhlasem tohoto subjektu údajů.