1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Sport na fakultě

71421"Pravidelná sportovní aktivita pomáhá uvolnit se a fyzicky zvládnout stres studia a zkoušek, později i kolotoč služeb a přesčasů. Budoucí lékaři by měli umět aktivitu a pohyb svým pacientům doporučovat či přímo ordinovat."

 

V dnešní době chodí mnoho lidí do ambulancí s problémy, které si často mohou vyléčit sami, jen kdyby začali žít zdravěji a nečekali, že za ně jakoukoli nepohodu vyřeší lékař. Na současných studentech jednou bude takové „pacienty“ prokouknout, citlivě jim poradit a naučit je převzít zodpovědnost za vlastní zdraví. Navíc, lékař, který je sám zdravý a fyzicky ve formě, působí určitě věrohodněji.

Z hlediska nabídky aktivit a zájmu studentů jsme v porovnání s ostatními fakultami UK jasné „jedničky“.

Každoročně se naší výuky zúčastní cca 1500 studentů české plus přes 300 posluchačů anglické paralelky, kreditovaných kurzů asi 400 účastníků a dalších 300 dobrovolných akcích. Mnoho z nich vídáme opakovaně – sport, s ním spojené utužování kolektivu a navazování nových přátelství je provází celým studiem.

Studujte tedy pilně a nezapomínejte sportovat, ať se z vás stanou dobří lékaři v kondici!

Více informací naleznete ZDE

ODDÍLY

Beach volejbal

Výuka beachvolejbalu probíhá ve třech skupinách po šedesáti minutách od mírně pokročilých až po pokročilé volejbalisty vždy v úterý od 12.30 do 15.30 v Beachklubu Praha Pankrác. Na výuku navazuje květnová víkendová akce v Dobronicích, zaměřená hlavně na beachvolejbal a volejbal. Zájemci se mohou zúčastnit pravidelné zářijové týdenní akce v Itálii, kde beachvolejbal také intenzivně trénujeme.

Golf

Golfová výuka je určena jak pro úplné začátečníky tak i pro pokročilé golfisty. Obsahem výuky je trénink základních golfových úderů a seznámení s pravidly golfu. Výuka probíhá každé úterý od 14.00 -15.00 v Golf klubu Hodkovičky.

Plavání

Plavecký oddíl je oddíl s dlouholetou tradicí, v jehož řadách se vystřídalo i několik čs. reprezentantů. V současné době /sezóna 2016/17/ družstva mužů i žen vedou Vysokoškolskou ligu skupiny B.

Tréninky jsou v pondělí 17.15-18.00 a ve středu 17.00-18.00 v bazénu SCUK v Hostivaři. Rádi uvítáme nové členy, kteří si chtějí zazávodit nebo jen zlepšit kondici a plavecký styl.

Lezení

Lezení na umělé stěně je určeno jak pro začátečníky, tak i pokročilé lezce. Obsahem výuky je lezecká technika, bezpečné způsoby jištění, vyvádění cest.
Navazujícími kurzy jsou skalní lezení pro začátečníky, skalní lezení pro pokročilé a ledové lezení. Výuka probíhá každé úterý od 14.00 do 18.00 v lezeckém centru Smíchoff.

Florbal

Florbalový oddíl existuje od roku 2011 a je složen ze studentů 1. LF, kteří florbal hrají či hráli závodně nebo které florbal baví. Team 1. LF se pravidelně umísťuje na předních místech Fakultní florbalové ligy, kterou v sezóně 2013/14 i vyhrál.

Tréninky jsou každé pondělí v hale SCUK v Hostivaři od 18.00-19.00.


 


Hodnocení: spravovat