Křeslo pro Fausta s ředitelem české sekce Krav Maga Global Jakubem Otipkou

Jako dítě byl Jakub Otipka veden k pozitivnímu přístupu ke sportu a vzdělání. Každý okamžik svého dětství dělil mezi školu a široký sportovní záběr. Nakonec se rozhodl pro tenis a dostal se do juniorského profesionálního týmu. Kvůli chronickým onemocněním byl ale nucen dráhu profesionálního sportovce nakonec opustit.

Ve 14 letech jej negativně ovlivnil nepříjemný zážitek, kdy byl v sousedství napaden skupinou pravicových extrémistů. Policie měla díky jeho svědectví možnost zatknout celou skupinu útočníků a Jakub Otipka byl umístěn do programu svědků. Od doby, kdy potkával „své“ útočníky denně na ulici, se přestal cítit v bezpečí a rozhodl se nebýt snadnou obětí…

Do bojových umění se ponořil se stejným nadšením jako do předchozí tenisové kariéry. Zkoušel řadu bojových umění, než poznal krav maga. Byla to prý láska na první pohled. Umění sebeobrany se mu stalo vášní a rozhodl se mu věnovat život. Za posledních 14 let se zúčastnil více než 15 instruktorských kurzů.

Nyní je ředitelem české pobočky organizace Krav Maga Global, která zahrnuje 120 instruktorů a přibližně 5000 řádných studentů. Vedle komerčních aktivit tráví významnou část svého profesního času pomocí nejzranitelnějším – ženám, dětem, seniorům a lidem s postižením. Za zmínku stojí dva poslední projekty – Nenechte si ubližovat, jenž se zaměřuje na bezpečnost žen a bojuje proti násilí na ženách, a Bezpečí pro seniory. Je předsedou Občanského sdružení Krav Maga, které zaštiťuje rozvoj a výuku tohoto systému sebeobrany v České republice.

Díky profesionálním zkušenostem a výsledkům je také externím poradcem pro široké spektrum organizací, které se zaměřují na bezpečnost, ochranu a týmové vedení, například NATO, ministerstvo vnitra, Rádio Svobodná Evropa, Magistrát hlavního města Prahy. Je pravidelným hostem pořadů veřejnoprávních i soukromých médií.