Aktuální číslo

Docent Martin Anders přednosta Psychiatrické kliniky

90877Pro medicínu jsem se rozhodl tak trochu navzdory přání svých rodičů, kteří vizionářsky odhadovali nejperspektivnější budoucnost právníkům a programátorům, ale ani na okamžik jsem dosud nelitoval své volby. Příchod na Fakultu všeobecného lékařství mi již při přijímacím řízení otevřel ústa, když jsem zíral na posluchárnu Anatomického ústavu, prosycenou historií a duchem poznání. Následně, po dobronickém stmelování a chmelové brigádě, přišlo další otevření „všech oken života dokořán“. Samostatný, místy až komunitní život na koleji 5. května, celonoční čekání na učebnice a především seznamování se s novými lidmi, z nichž dnes řada patří k významným představitelům moderní medicíny. Život nabral spád a ten trvá dodnes, i když občas, nutno přiznat, se ten vlak zpomalil. Suma sumárum, od roku 1988, kdy jsem zahájil studia, jsem již kampus fakulty na delší čas neopustil, takže lze směle říci, že fakulta je pro mne v oblasti vědy a výuky vším, a mohu jí děkovat za vše, co jsem dokázal. Poděkování patří samozřejmě také všem, kteří mne na této nesmírně dobrodružné cestě provázeli a provázejí!

Rozhovory

Co pro mě znamená Jednička