Křeslo pro Fausta 2.0 s prof. Martinou Koziar Vašákovou

Martina Koziar Vašáková je absolventkou 1. LF UK a má atestace z vnitřního lékařství, pneumologie a ftizeologie, alergologie a klinické imunologie a specializaci v oboru bronchologie. Profesorkou v oboru vnitřní lékařství byla jmenována v roce 2015. Od roku 2016 zastává pozici přednostky Pneumologické kliniky 1. LF UK a FTN. Od roku 2020 působí v kolegiu děkana, v prosinci loňského roku byla nově zvolena předsedkyní Akademického senátu 1. LF UK. Paní profesorka je předsedkyní České pneumologické a ftizeologické společnosti a vede mezinárodní registr idiopatické plicní fibrózy – EMPIRE. Je autorkou řady ceněných vědeckých publikací a za „průmyslový vzor“ biodegradabilní tracheální stent Cenu inovace 2015. Má ráda život se vším, co přináší.