1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

U3V

72150

 

Kurzy U3V na 1. LF UK dočasně odloženy.

Z rozhodnutí pana rektora pro U3V vyplývá, že minimálně do 31. 10. 2020 (do tohoto data platí nařízení hygienické stanice hlavního města Prahy), by mohly být programy U3V realizovány distanční formou. O podobě distanční formy by měl rozhodnout garant daného programu. Garanti programů samozřejmě mohou zvážit posunutí zahájení programu, apod. Nicméně je třeba počítat s tím, že ani v listopadu nebude situace příliš příznivá.

O změnách budeme iformovat zde.

 

Univerzita třetího věku (U3V) je součástí programu Celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově. Kurzy U3V patří do kategorie zájmových kurzů. Studium je určeno seniorům, kteří dosáhli důchodového věku a mají zájem získávat nové poznatky ve vybraných medicínských oborech.

Na 1. lékařské fakultě UK má U3V již dlouholetou tradici, v roce 2017 uplynulo 30 let od zahájení těchto kurzů. K dispozici je studium v základním kurzu, který je dvouletý a kde se uchazeči mohou dozvědět vše podstatné o biologii člověka – od buňky přes správné fungování lidského těla, jeho onemocnění a předcházení nemocem až po výživu ve stáří či duševní hygienu. Po absolvování se lze zapsat do navazujícího ročního kurzu, který uchazečům přiblíží nové poznatky v medicíně. Do tohoto kurzu se lze hlásit opakovaně, protože každý rok je jeho tématem jiný medicínský obor. Úspěšní absolventi základního kurzu dostávají při slavnostním ceremoniálu v Karolinu z rukou významných představitelů 1. LF UK Osvědčení o absolvování kurzu.

 

Hodnocení: (hodnotilo 27 uživatelů) spravovat