1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

U3V

72150

 

Vážení,

dovolujeme si Vás informovat v souvislosti s konáním akce „Den CŽV a Festival absolventů“, která se tradičně a pravidelně konala v prezenční formě v prostorách Karolina v dubnu. Minulý rok byla tato akce náhle zrušena z důvodu první vlny pandemie Covid-19 a všichni jsme doufali, že po roce bude situace klidnější. Bohužel se tomu tak nestalo, a proto se UK Point se souhlasem vedení Univerzity Karlovy rozhodli, že tuto akci v letošním roce zrealizují distančně.   

Akce v distanční podobě se bude konat v sobotu 10. 4. 2021 od 15.00 do 18.00 hod. Předběžný program akce je v tuto chvíli v jednání, ale bude zahrnovat debatu se zajímavými absolventy a hosty UK, přednášku pro širokou veřejnost a promo videa, kterými bude CŽV na UK představováno.


Prezenční kurzy U3V byly přerušeny v březnu 2020 a zatím stále neprobíhají.

Programy U3V by mohly být realizovány distanční formou. O podobě výuky by měl rozhodnout garant daného programu. Garanti programů samozřejmě mohou zvážit posunutí zahájení programu, apod. Pokud k distanční formě přistoupíme, dostanou posluchači obratem zprávu prostředictvím e-mailu, který mají uveden v systému.

O změnách budeme informovat.

 

 

Univerzita třetího věku (U3V) je součástí programu Celoživotního vzdělávání na Univerzitě Karlově. Kurzy U3V patří do kategorie zájmových kurzů. Studium je určeno seniorům, kteří dosáhli důchodového věku a mají zájem získávat nové poznatky ve vybraných medicínských oborech.

Na 1. lékařské fakultě UK má U3V již dlouholetou tradici, v roce 2017 uplynulo 30 let od zahájení těchto kurzů. K dispozici je studium v základním kurzu, který je dvouletý a kde se uchazeči mohou dozvědět vše podstatné o biologii člověka – od buňky přes správné fungování lidského těla, jeho onemocnění a předcházení nemocem až po výživu ve stáří či duševní hygienu. Po absolvování se lze zapsat do navazujícího ročního kurzu, který uchazečům přiblíží nové poznatky v medicíně. Do tohoto kurzu se lze hlásit opakovaně, protože každý rok je jeho tématem jiný medicínský obor. Úspěšní absolventi základního kurzu dostávají při slavnostním ceremoniálu v Karolinu z rukou významných představitelů 1. LF UK Osvědčení o absolvování kurzu.

 

Hodnocení: (hodnotilo 30 uživatelů) spravovat