Pro onkologické pacienty máme mnoho dobrých zpráv

83386Počet zhoubných nádorů sice roste, ale neznamená to nutně, že jsme na tom hůře než dřív. Administrativa lékaře zatěžuje, má však své opodstatnění. Medici se na fakultě učí komunikaci, ale to, jak se lékař chová k pacientům, záleží spíše na jeho osobnosti, kterou utváří již rodina. Medicínské obory se vyvíjejí, ale ne všechno musí být nově, jde o to, aby to bylo lépe a účelněji… Ano i ne. V medicíně i vzdělávání budoucích lékařů je zkrátka máloco jen černé, nebo bílé. Rozhovor s děkanem 1. LF UK a přednostou Ústavu biochemie a experimentální onkologie prof. MUDr. Aleksim Šedem, DrSc., naleznete ZDE.

Vitalia.cz/ 12. 3. 2019