1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Michalem Holubem, Ph.D.

Plakát ke stažení ZDE

Prof. Michal Holub absolvoval Fakultu dětského lékařství UK v roce 1989. Před základní vojenskou službou nastoupil na Anesteziologicko-resuscitační oddělení kladenské nemocnice, poté pracoval na Klinice anesteziologie a resuscitace tehdejší FN 1, dnes VFN, jako sekundární lékař. Od roku 1992, kdy začal pracovat jako odborný asistent na 1. LF UK, se věnuje oboru Infekční lékařství. 

63881V letech 1995 a 2000–2003 absolvoval studijní pobyty v USA a ve Francii. Po návratu byl v roce 2005 jmenován docentem a v roce 2010 řádným profesorem. V letech 2004–2015 vedl Infekční kliniku 1. LF UK a Nemocnice Na Bulovce, v současné době je přednostou Kliniky infekčních nemocí 1. LF UK a ÚVN Praha. 

Přes 20 let je jeho odborným zájmem bakteriální sepse, zejména pak ve vztahu k parametrům imunitní odpovědi. Jeho vědecké zaměření odráží mnohaleté zkušenosti z práce v intenzivní medicíně. Snaží se o propojování klinické a vědecké práce. 

63879

S manželkou vychovává tři děti. Na koníčky – literaturu, poezii, historii a filosoffi – mu zbývá velmi málo času, přesto se jich nevzdává. Aktivně podporuje organizaci Amnesty International, která usiluje o dodržování lidských práv na celém světě.

Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Michalem Holubem, Ph.D. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Michalem Holubem, Ph.D. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Michalem Holubem, Ph.D. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Michalem Holubem, Ph.D. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Michalem Holubem, Ph.D. Křeslo pro Fausta s prof. MUDr. Michalem Holubem, Ph.D.
Hodnocení: (hodnotili 3 uživatelé) spravovat