1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským

V dalším cyklu besed s názvem Křeslo pro Fausta, který se uskutečnil ve čtvrtek 27. října 2016 v 17.00 hodin ve Fausťáku – Akademickém klubu 1. LF UK, byl hostem děkana 1. LF UK profesora Aleksiho Šeda akademický malíř Pavel Koutský.

65844

Pavel Koutský se narodil 6. 12. 1957 v Praze. Po ukončení gymnázia studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové obor lmová a televizní graka u profesora Miloslava Jágra. Školu absolvoval v roce 1983 kresleným lmem Navštivte Prahu. 

Věnuje se animovanému lmu, a to převážně kreslenému. Kreslenou animaci kombinuje s animací reálných předmětů. Je propagátorem toho, aby byl každý jednotlivý lmový záběr točen zvlášť, a tím sdělení výtvarného díla nabylo na expresivitě. Natočil řadu autorských lmů, televizních blackoutů, znělek, reklam atd. Podílel se na několika kombinovaných audiovizuálních projektech. Od roku 1993 učí animaci na pražské FAMU. Je výtvarníkem mezinárodního festivalu AniFest. 

Obdržel několik domácích i mezinárodních ocenění, mimo jiné i cenu Zlatého medvěda a Stříbrného medvěda na Berlinale a cenu FIPRESCI. 

65845

Pavel Koutský je ženatý a má jednoho syna. V oblibě má zvířata, letadla a červené víno. Kondici si udržuje především cykloturistikou.

Plakát ke stažení ZDE

Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským Křeslo pro Fausta s Pavlem Koutským
Hodnocení: spravovat