1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem

Jáchym Topol se narodil 4. srpna 1962 v Praze jako syn básníka a dramatika Josefa Topola a Jiřiny Topolové, dcery spisovatele Karla Schulze. V roce 1981 maturoval na gymnáziu. Je signatářem Charty 77. Pracoval v různých dělnických profesích – jako skladník, topič i nosič uhlí. V 80. letech minulého století působil jako zpěvák a textař skupiny Psí vojáci a Národní třída. Spolupracoval i jako textař se zpěvačkou Monikou Načevou. Stal se jedním z představitelů undergroundu.

61001Od roku 1991 je spisovatelem a novinářem z povolání. Mimo jiné napsal prózy Sestra, Kloktat dehet, Chladnou zemí aj. Byl šéfredaktorem časopisu Revolver Revue, působil v týdeníku Respekt a v Lidových novinách. Nyní pracuje již čtvrtým rokem jako programový ředitel Knihovny Václava Havla. V září 2010 obdržel literární Cenu Jaroslava Seiferta za dílo Chladnou zemí. V září 2015 byl oceněn Vilenickou cenou, kterou mu udělil Slovinský svaz spisovatelů za mimořádnou literární činnost ve střední Evropě. 

Jáchym Topol je ženatý a má dvě dcery. Ve volném čase se věnuje plavání a chůzi krajinou. 

Pozvánka ke stažení ZDE

Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem Křeslo pro Fausta s Jáchymem Topolem
Hodnocení: spravovat