1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zburi| tisk | spravovat

Křeslo pro Fausta s docentem René Foltánem

Na další besedě z cyklu Křeslo pro Fausta, která se uskutečnila dne 22. září 2016 v Akademickém klubu 1. LF UK, byl hostem děkana fakulty profesora Aleksiho Šeda docent René Foltán, Ph.D. 

Doc. René Foltán absolvoval stomatologický i všeobecný směr na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Od roku 1994 pracoval na II. stomatologické klinice, později na Stomatologické klinice 1. LF UK a VFN v Praze. Od první atestace ze stomatologie v roce 1996 se věnuje ústní, čelistní a obličejové chirurgii. V letech 1998–1999 strávil dlouhodobé pracovní pobyty na odborných pracovištích ve Švýcarsku, Belgii a Německu, další rok ve Velké Británii. V roce 2011 se habilitoval na 1. LF UK. Od roku 2013 vede postupně Kliniku ústní, čelistní a obličejové chirurgie a od roku 2015 Stomatologickou kliniku 1. LF UK a VFN v Praze.

65180Docent Foltán se již téměř 20 let specializuje na chirurgickou terapii vrozených obličejových vad, obstrukční spánkové apnoe a mikrochirurgické rekonstrukční postupy po onkochirurgických resekčních operacích na hlavě a krku.

Se svou ženou vychovává dvě děti, jeho největším koníčkem jsou české hory a příroda. Je dlouholetých podporovatelem Greenpeace a členem jeho Rainbow Warior Club.

Plakát ke stažení ZDE


počet zobrazení: 1934 poslední aktualizace: zburi, 27.09.2016
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít