Křeslo pro Fausta 2.0 s prof. Tomášem Grusem

100586Prof. Tomáš Grus je absolventem 1. lékařské fakulty UK. Při studiu v rámci klinických stáží zavítal na kliniku kardiovaskulární chirurgie 1. LF UK a VFN, kde mu učarovala operace srdce. Po státních zkouškách na kliniku nastoupil a dnes je jejím primářem. Věnuje se kardiochirurgickým a cévním operacím a je členem ECMO týmu, který zajišťuje léčebnou péči o pacienty s kritickým selháním srdce nebo plic. Aktivní je i ve vědě, vede vědeckou skupinu experimentální chirurgie, podílel se například na vývoji nového typu cévní protézy z rybího kolagenu. Vyučuje také na 1. LF UK a je členem kolegia děkana. Volný čas tráví rád v přírodě.

S Marií Retkovou hovořil o svém prvním setkání s medicínou, důležitosti simulační medicíny pro výuku, fungování ECMO týmu nebo vývoji nové cévní protézy potažené rybím kolagenem.