Křeslo pro Fausta 2.0 s prof. Jiřím Chomiakem

Profesor Jiří Chomiak, rodák z Benešova, vystudoval Fakultu všeobecného lékařství na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Nejprve působil jako odborný asistent v Anatomickém ústavu, kde se kromě výuky zabýval nervosvalovými spojeními. Posléze se začal věnovat ortopedii na Ortopedické klinice v dnešní Fakultní nemocnici Bulovka. Habilitoval v chirurgických oborech a v roce 2004 se stal profesorem ortopedie. V současnosti zastává pozici přednosty Ortopedické kliniky 1. LF UK a FN Bulovka. Zaměřuje se na dětskou ortopedii, traumatologii pohybového aparátu, chirurgii ruky a sportovní medicínu.

96334Jiří Chomiak pravidelně nejen přednáší, ale také organizuje národní i mezinárodní kongresy a sympozia. Působil jako předseda České společnosti pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu, kde nyní figuruje na postu místopředsedy, a je členem také Evropské pediatrické ortopedické společnosti a Evropské společnosti pro výzkum kyčelního kloubu.

96335Profesor Chomiak se zúčastnil mezinárodních misí v Jordánsku a Maroku. Lékařský tým na mezinárodních humanitárních misích v Jordánsku již sedmkrát vedl. Zajímavostí je, že působí jako koordinátor centra péče o zdraví fotbalistů při FIFA, které funguje při FN Bulovka.

Sám se aktivně věnuje cyklistice, vodním sportům, horské turistice a lyžování.
Rozhovor si můžete poslechnout i jako podcast zde: spoti.fi/3r0wRIb

Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) spravovat