Restaurování skeletu plejtváka malého

Identifikační číslo: 134D524000066

Evidenční číslo: D35/24

Projekt je realizován z dotace Ministerstva kultury, Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví - Preventivní ochrana před nepříznivými vlivy prostředí, ISO II D-c

Realizace projektu: 1. 1. 2020 — 31. 12. 2020

Příjemce projektu: Univerzita Karlova - 1. LF UK

Řešitel projektu: Ing. Vojtěch Malina

Popis a cíl projektu: Projekt spočívá v restaurování a konzervaci skeletu plejtváka malého (Balaenoptera acutorostrata) umístěného v Anatomickém ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Skelet je součástí Sbírky Muzea normální a srovnávací anatomie Anatomického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (kód sbírky v CES: UKB/013-11-12/402013; evidenční číslo D35/24).

Dedikace projektu: Projekt „Restaurování skeletu plejtváka malého“ (identifikační číslo: 134D524000066) je podpořen ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva kultury ČR, program: Integrovaný systém ochrany movitého kulturního dědictví II (ISO II/D).

Foto před zahájením: