Jak získat uživatelské jméno a heslo pro přístup do WiFi sítě Eduroam na 1.LF UK

Pro studenty i akademické pracovníky je určena především síť EDUROAM, která uživatelům zajišťuje mobilitu (roaming) mezi mnoha akademickými sítěmi v Čechách i zahraničí. Pomocí účtu, který máte založen ve své domovské organizaci, se můžete připojit k internetu na mnoha místech v ČR i v zahraničí, které jsou zapojeny do sítě EDUROAM.

Pro studenty a zaměstnance s účtem v CAS:

1. Student musí mít průkaz studenta Univerzity Karlovy, informace o studentských průkazech najdete zde, zaměstnanec musí mít průkaz zaměstnance.

2. Dále je nutné, aby měl vytvořené heslo do
CAS (úvodní heslo obdržíte na počkání v kterémkoliv výdejním centru průkazů UK) a přihlásil se zde https://ldap.cuni.cz/, bližší informace naleznete zde a na https://ldap.cuni.cz/info.php - návod zde

3. Do
CAS se přihlásíte pomocí osobního čísla, které je vytištěno na identifikačním průkazu UK pod fotografií. Nebo pomocí uživatelského jména, které je stejné jako do Studijního informačního systému SIS. Heslo pro oba typy přihlášení je stejné, jako to, které jste obdrželi ve výdejním centru

4. V
CAS si vytvoříte heslo pouze do Wi-Fi sítě Eduroam viz obr. 1
Zde si vytvoří zvláštní heslo pouze pro přístup do wifi. Heslo z bezpečnostních důvodů nesmí být shodné s heslem do CAS nebo domény jinonice!

obr. 1

ldap0

5. Nyní se můžete do sítě Wi-Fi přihlásit pomocí údajů, které se Vám objevily na obrazovce a vytvořeného hesla, viz obr. 2

obr. 2
ldap1
Pokud již máte vytvořený účet a chcete se připojit k internetu přes WiFi na Vašem počítači či notebooku, přečtěte si návody jak toho docílit např. s operačním systémem Windows 7, Windows XP, Windows Vista a další.

Postup pro uživatele bez účtu v CAS (pouze externisté):

Pro připojení do Wifi sítě (Eduroam a 1.LF UK) musíte mít na fakultě zřízený účet pro přístup do WiFi ve tvaru jmeno(zavináč)lf1.cuni.cz. Zařídí vám to správa sítě na Oddělení výpočetní techniky - 1. LF UK (linka 4316).

Pokud již máte vytvořený účet a chcete se připojit k internetu přes WiFi na Vašem počítači či notebooku, přečtěte si návody jak toho docílit.

Hodnocení: (hodnotilo 35 uživatelů) spravovat