1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Projekt MEFANET

O projektu

Jedním ze základních cílů projektů MEFANET je podpora a rozvoj výuky medicínských oborů s využitím moderních informačních a komunikačních technologií. Jako nástroj k tomuto cíli bylo pro sít MEFANET vyvinuto originální a jednotné řešení vzdělávacích webových portálů, které slouží společně s centrální bránou k nabízení a sdílení digitálního vzdělávacího obsahu. Díky tomu vzniká a neustále roste unikátní prostor pro spolupráci a sdílení zdrojů.

Vzdělávací webový portál je oficiální publikační platformou sítě MEFANET pro zveřejňování elektronických verzí pedagogických děl a multimediálních učebních pomůcek. Jeho hlavní úlohou je zpřístupnění všech typů elektronických didaktických materiálů vytvářených napříč celou sítí MEFANET. V současnosti existuje jedenáct instancí portálové platformy vyvíjené v rámci projektu MEFANET a zastřešující centrální brána, která umožňuje efektivní vyhledávání nad veškerým dostupným obsahem.

Lokální instance ovšem na lékařských fakultách nenahrazují zavedené systémy LMS. Ve srovnání s LMS poskytují edukační portálové platformy další nástroje pro elektronické publikování s definovanými pravidly pro hodnocení kvality. Dále poskytuje uživatelům jednotný autentifikační rámec, takže není třeba vytvářet si deset různých účtů pro každou portálovou instanci.

35854

Centrální brána

Centrální brána je další webovou aplikací vedle jedenácti portálových instancí, která sbírá metadata ze všech portálů sítě MEFANET. Vzniká tím kompletní obraz dostupného digitálnho obsahu napříč sítí MEFANET. Studenti i učitelé mohou vyhledávat a procházet příspěvky roztříděné podle lékařských disciplín, autorů, fakult, nebo kritérií vícerozměrného hodnocení. Další podrobnosti naleznete na http://portal.mefanet.cz/.

 

Hodnocení: spravovat