Prof. Ohad Medalia obdržel čestnou vědeckou hodnost doctor honoris causa Univerzity Karlovy za významný přínos vědě i dlouhodobou spolupráci s univerzitou.

Prof. Medalia, vedoucí výzkumného týmu na katedře biochemie Curyšské univerzity ve Švýcarsku, je uznávaným expertem a průkopníkem v oblasti kryoelektronové mikroskopie. Jedním z jeho nejvýznamnějších počinů je trojrozměrná mapa proteinových uskupení uvnitř neporušených buněk. „Profesor Medalia dlouhodobě spolupracuje s Univerzitou Karlovou i dalšími českými institucemi, proto jsme se ho rozhodli ocenit za jeho přínos vědě, zejména strukturální buněčné biologii, čestným doktorátem lékařských věd, což je nejvyšší ocenění, které Univerzita Karlova může udělit,” uvedl děkan 1. lékařské fakulty UK prof. Martin Vokurka.

Panu profesorovi moc gratulujeme!

Hodnocení: spravovat Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace .