O grafikovi komiksu Opráski sčeskí historje

Stejně jako tomu bylo před dvěma lety, kdy jsme s 1. lékařskou fakultou UK oslavovali 700 let od narození Karla IV., i letos jsme pro vás připravili festival pod širým nebem. Tehdy provázely propagační materiály ilustrace uznávaného grafika Pavla Koutského a tentokrát k vám z plakátu promlouvá postava T. G. Masaryka z pera anonyma Jaze, tvůrce populárního internetového komiksu Opráski sčeskí historje. Postava prezidenta T. G. Masaryka v uniformě , coby hlavní prvek plakátu, vyvstala celkem logicky. Kdo jiný reprezentuje naši republiku výstižněji?

Pokud jste dosud o Jazovi a jeho Opráscích neslyšeli, vězte, že v jeho textech nejde o překlepy. Autor pracuje se specifickou formou českého jazyka, kterou výstižně a vtipně komentuje historické okamžiky naší země ztvárněné jednoduchými ilustracemi. Kromě ústřední postavy pana prezidenta pro nás grafik vytvořil i krátký strip (komiks) o tom, jak se „peče Československo". S trochou nadsázky a velkou dávkou humoru si tak připomínáme 100. výročí republiky – tak pojďte slavit s námi!

Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) spravovat