1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
Zajímá vás, co se děje na fakultě? Přihlaste se k odběru bulletinu Jednička.

Pomůžeme vám

Potřebujete pomoc nebo informace a nevíte přesně na koho se obrátit?

Kontaktujte nás

Kontakty na poradenské oddělení biologické léčby nádorových onemocnění

Poradenské oddělení biologické léčby nádorových onemocnění

Cílená biologická léčba je součástí standardní léčby nejčastěji se vyskytujících solidních nádorů - karcinom prsu, karcinom tlustého střeva a konečníku, plicní karcinomy, karcinomy ledviny včetně nádorů vzácných (GIST....). Předpokladem správného využití onkologické léčby je správný výběr nemocných na podkladě molekulární predikce včetně včasné dostupnosti pro nemocné, u kterých je tato léčba indikována.

         Aplikace biologické léčby vyžaduje odborně erudovaný personál a zároveň laboratorní zázemí umožňující bezodkladné vyšetření nebo dovyšetření molekulárních prediktorů. Komplexní onkologická péče o nemocné ve VFN splňuje všechny uvedené požadavky s možností ambulantního podávání na specializovaném stacionáři v těsné návaznosti na portové centrum.

         Poradenské oddělení pro biologickou léčbu by mělo umožnit nemocným dostupnost biologické léčby ve správnou dobu s maximálním využitím klinické, farmakogenomické a molekulární predikce a současně poskytovat nepřetržitou konsultační činnost jak pro nemocné tak pro lékaře. Pro komplikované případy bude zajištěna přímá konsultační návaznost na zahraniční pracoviště.


Kontakty:

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Onkologická klinika
U Nemocnice 2
128 08  Praha 2

Telefon: 724 151 028

e-mail: biolecba@vfn.cz

kontaktní osoba: MUDr. Krásná

 

Hodnocení: (hodnotilo 49 uživatelů) spravovat