1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova

KONTAKT:

Oddělení pro vědeckou činnost a zahraniční styky

Kateřinská 32, 121 08 Praha 2

Vedoucí oddělení

Mgr. Katarína Timková
Jmenovací a habilitační řízení
tel: 224 964 187

MICEP

Medicínské informační centrum
pro evropské projekty

mpavl| tisk | spravovat

Kontakty na poradenské oddělení biologické léčby nádorových onemocnění

Poradenské oddělení biologické léčby nádorových onemocnění

Cílená biologická léčba je součástí standardní léčby nejčastěji se vyskytujících solidních nádorů - karcinom prsu, karcinom tlustého střeva a konečníku, plicní karcinomy, karcinomy ledviny včetně nádorů vzácných (GIST....). Předpokladem správného využití onkologické léčby je správný výběr nemocných na podkladě molekulární predikce včetně včasné dostupnosti pro nemocné, u kterých je tato léčba indikována.

         Aplikace biologické léčby vyžaduje odborně erudovaný personál a zároveň laboratorní zázemí umožňující bezodkladné vyšetření nebo dovyšetření molekulárních prediktorů. Komplexní onkologická péče o nemocné ve VFN splňuje všechny uvedené požadavky s možností ambulantního podávání na specializovaném stacionáři v těsné návaznosti na portové centrum.

         Poradenské oddělení pro biologickou léčbu by mělo umožnit nemocným dostupnost biologické léčby ve správnou dobu s maximálním využitím klinické, farmakogenomické a molekulární predikce a současně poskytovat nepřetržitou konsultační činnost jak pro nemocné tak pro lékaře. Pro komplikované případy bude zajištěna přímá konsultační návaznost na zahraniční pracoviště.


Kontakty:

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
Onkologická klinika
U Nemocnice 2
128 08  Praha 2

Telefon: 724 151 028

e-mail: biolecba@vfn.cz

kontaktní osoba: MUDr. Krásná

 


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení pro vědeckou činnost . počet zobrazení: 8266 poslední aktualizace: zburi, 25.03.2015
Hodnocení: (hodnotilo 48 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít