Všeobecné lékařství

„I když se vám na začátku studia může zdát, že záběr učiva je hodně široký, vydržte. Znalosti se vám brzy propojí a vše najednou začne dávat smysl.“

Yana Hoydyna, studentka programu Všeobecné lékařství

Všeobecné lékařství

• 6leté studium
  • studium v prezenční formě
  • absolvetn získává titul MUDr.

Všeobecné lékařství je největším studijním oborem na naší fakultě a studium trvá šest let. První tři roky jsou věnovány oborům teoretickým a preklinických, druhá polovina studia je věnována klinickým předmětům.

Studium probíhá podle doporučených studijních plánů. Ty vycházejí z akreditace oboru, ale zároveň dochází k trvalému vyhodnocování jejich náplně a struktury, aby reflektovaly vývoj poznání i názory učitelů a studentů.
Kromě povinných předmětů si studenti musí zapisovat i volitelné předměty, aby dosáhli normálního počtu kreditů. Volitelné předměty jsou pravidelně analyzovány, průběžně procházejí obnovou, stejně jako jsou analyzovány jejich nároky. Absolvování volitelných předmětů je podmíněno splněním konkrétně daných požadavků v oblasti teoretické a praktické. Fakulta jich nyní nabízí studentům 407, z toho pro studenty všeobecného lékařství v české paralelce 252 a je v nich zapsáno přes 2200 studentů.