Porodní asistence

„Porodní asistentky byly vždy váženou součástí komunity. Provázely příchod života na svět a byly odbornicemi na ženské zdraví. Pravda je, že od bylinek se jejich práce posunula do nemocnic. Nic se ale nemění na tom, že jejich činnost je nepostradatelná, ať už se jedná o adrenalin na porodních sálech, nebo o hodinářskou práci na neonatologii. V rámci studia na 1. LF UK dostanete možnost vyzkoušet si každé oddělení, kde může porodní asistentka působit, a je jen na vás, v čem se najdete.“

Bc. Viktorie Pechrová, absolventka programu Porodní asistence

Porodní asistence

• 3leté studium
  • studium v prezeční formě
  • absolvet získává titiul Bc.

Cílem studia je získat ucelenou teoretickou a praktickou kvalifikaci, potřebnou k získání odborné způsobilosti k výkonu povolání porodní asistentka. Porodní asistentky najdou uplatnění v prevenci, diagnostice, podílí se na terapii a ošetřování těhotných žen, rodiček, novorozenců, šestinedělek, gynekologicky nemocných žen i v oblasti dětské gynekologie.

Absolventi jsou schopni zajišťovat odbornou ošetřovatelskou péči v oboru porodnictví, gynekologie a neonatologie v lůžkových a ambulantních zdravotnických zařízeních, v domácí péči, ve zdravotní péči v rodině/komunitě.